1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Парламентська асамблея НАТО попереджає про російську загрозу

Сергій Косяков, Дмитро Губенко31 травня 2016 р.

Парламентарі країн-членів НАТО вимагають вжити заходів з протистояння російській загрозі в Європі. Генсек Альянсу запевнив, що після саміту у Варшаві присутність НАТО у Польщі розшириться.

https://p.dw.com/p/1IxSh
Майкл Тернер, голова Парламентської асамблеї НАТО
Майкл Тернер, голова Парламентської асамблеї НАТОФото: picture-alliance/dpa

Парламентська асамблея НАТО у понеділок, 30 травня, закликала всіх членів Альянсу бути готовими дати відповідь на "потенційну загрозу" російській агресії. Голова асамблеї, представник США Майкл Тернер назвав російську проблему "реальною та серйозною".

Близько 250 парламентарів з 28 країн-членів НАТО одноголосно узгодили декларацію, в якій висловили жаль з приводу "використання Росією військ щодо її сусідів та спроби залякування союзників" по НАТО. У документі також вказано, що у членів НАТО "немає іншого вибору, крім як розглядати плани агресивних дій Росії як потенційну загрозу та вжити заходів у відповідь". У декларації містяться заклики до підвищення боєготовності Альянсу та укріплення співробітництва з державами, які не є членами НАТО, - Швецією та Фінляндією.

Заступник генерального секретаря НАТО Александер Вершбоу заявив, що НАТО й надалі має намір підтримувати відносини з Росією, але вказав, що до повернення до минулого стану речей не буде. У декларації йдеться також про бажання НАТО продовжити пошук шляхів зменшення напруження у відносинах з Росією та бажання уникати інцидентів.

Столтенберг: НАТО розширить присутність у Польщі

НАТО розширить військову присутність у Східній Європі, у тому числі в країнах Балтії та Польщі, щоб підтримати країні, які відчувають загрозу з боку РФ.

Як заявив генеральний секретар Альянсу Єнс столтенберг у Варшаві після зустрічі з президентом Польщі Анджеєм Дудою 30 травня, "кількість військ НАТО зросте після варшавського саміту щоб надати чіткий сигнал: атака на Польщу розцінюватиметься як атака на весь Альянс", повідомляє dpa.

Нагадаємо, що 27 травня російський президент Володимир Путін заявив про наміри Москви вжити "заходів у відповідь" після розміщення систем протиракетної оборони (ПРО) Сполучених Штатів у Румунії для гарантії "своєї безпеки".

Росія та НАТО припинили практичну співпрацю після російської анексії Криму у березні 2014 року. Втім, 20 квітня цього року Рада НАТО-Росія провела засідання вперше з червня 2014 року, а 20 травня Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що країни Альянсу мають намір провести ще одне засідання Ради НАТО-Росія на рівні послів перед самітом Альянсу, який відбудеться 8-9 липня цього року у Варшаві.

Саміт НАТО у Варшаві запланований на 8-9 липня.

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою