1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Ґабріель розкритикував Меркель за політику щодо ТІРР

Наталія Мехед28 травня 2016 р.

На думку віце-канцлерка Німеччини, плани Анґели Меркель завершити переговори з США про ЗВТ до кінця року є помилковими. Зіґмара Ґабріеля також непокоїть рівень стандартів у цій угоді.

https://p.dw.com/p/1IwSE
Зіґмар Ґабріель та Анґела Меркель
Зіґмар Ґабріель та Анґела МеркельФото: picture-alliance/dpa/W. Kumm

Віце-канцлер та федеральний міністр економіки Німеччини Зіґмар Ґабріель різко розкритикував курс німецької канцлерки Анґели Меркель щодо угоди про зону вільної торгівлі між ЄС та США (TTIP). "Це було хибно, що федеральна канцлерка перед візитом Обами (президента США Барака Обами, - Ред.) сказала, що ми можемо у будь-якому разі завершити переговори цього року - і тепер це ще раз повторила", - заявив Ґабріель в інтерв'ю газетам медіакомпанії Redaktionsnetzwerk Deutschland, які мають вийти друком у понеділок. Його уривки були опубліковані у суботу, 28 травня.

Нагадаємо, у підсумковій декларації саміту країн Великої сімки (G7) в Японії цього тижня проголошено ціль досягти домовленості стосовно TTIP ще цього року - якщо вона буде "взаємовигідною". Раніше ж Меркель заявляла, що хоче завершити переговори щодо ЗВТ із США до кінця 2016-го.

Зіґмар Ґабріель наголосив, що намагання пошвидше домовитися може призвести до поганої угоди. "А СДПН (Соціал-демократична партія Німеччини, - Ред.) не приєднається до поганої угоди", - зазначив лідер партії.

Політик також висловив сумніви щодо того, чи є взагалі сенс продовжувати переговори з США. Ґабріель пообіцяв, що ніколи не підтримає угоду, якщо закладені в ній стандарти не будуть щонайменше такими, які були погоджені з Канадою.

Переговори щодо угоди про зону вільної торгівлі ЄС та США ведуть з середини 2013 року. Її мета полягає в тому, щоб забезпечити більше процвітання торгівлі за рахунок зменшення митних зборів, інший бар'єрів, перешкод для інвестицій та встановлення спільних правил. Критики угоди побоюються, що внаслідок її підписання споживчі стандарти будуть знижені. Про це, зокрема, заявляли в екологічній організації Greenpeace.

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою