1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

У Середземному морі врятували 800 біженців

Максим Сидоржевський13 травня 2016 р.

Біженці, переважно сирійці, намагались дістатись берегів Італії на двох човнах.

https://p.dw.com/p/1In98
Фото: picture alliance/ROPI/Italian Navy

Служба берегової охорони Італії у четвер, 12 травня, врятувала близько 800 нелегальних мігрантів. Біженці, переважно сирійського походження, направлялись до берегів Італії на двох човнах, їх доставили на острів Сицилія. Серед врятованих також були і жителі Іраку. За попередніми даними, човни з нелегалами відпливли від берегів Єгипту, повідомляє Reuters.

Все частіше відправною точкою для мігрантів, які намагаються перепливти Середземне море та досягти берегів Італії, є Лівія. Це найнебезпечніший маршрут, проте його біженці дедалі частіше обирають після того, як Євросоюз уклав угоду з Туреччиною про повернення до Туреччини біженців, які припливають до Греції. Крім того, Євросоюзом був запроваджений більш жорсткий контроль на так званому балканському маршруті, яким біженці часто користувались у 2015 році.

За даними Міжнародної організації з міграції, за перші чотири місяці 2016 року при спробах перетнути Середземне море загинули 1 357 біженців. За даними організації, від початку 2016 року 28,5 тисяч мігрантів прибуло морем до Італії, в той час як майже 155 тисяч досягли узбережжя Греції.

Безпечні країни

Тим часом у п'ятницю німецький Бундестаг вирішуватиме питання про визнання Алжиру, Тунісу та Марокко безпечними країнами. Результат поіменного голосування вплине на процедуру вирішення питання про надання притулку особам, які прибувають до Німеччини з країн Африки, та прискорить процес повернення шукачів притулку у країни походження.

Політична опозиція, а також низка громадських організацій виступають проти визнання Алжиру, Тунісу та Марокко безпечними країнами. "Держави, у яких застосовуються тортури, зневажаються і порушуються права людини, не є безпечними країнами", - заявляють у Pro Asyl, організації, яка опікується біженцями.

Нагадаємо, за визнання цих трьох країн безпечними виступають партії правлячої коаліції. Дискусія щодо депортації біженців, яким відмовлено у наданні притулку або які скоїли злочини, загострилися після масових заворушень, які сталися у новорічну ніч в Кельні.

Біженці поспішають до Європи до закриття кордонів (26.01.2016)

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою