1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Єврокомісія пропонує нову систему розподілу біженців

Максим Сидоржевський4 травня 2016 р.

У Єврокомісії підготували нові "справедливі" пропозиції із квотним розподілом прохачів притулку серед країн-членів ЄС.

https://p.dw.com/p/1Ihjo
Табір для біженців у Брюсселі
Табір для біженців у БрюсселіФото: DW/B. Riegert

Європейська Комісія (ЄК) запропонувала нову систему розподілу шукачів притулку в країнах ЄС, яка повинна зменшити навантаження на держави, до яких прибуває найбільше мігрантів - Грецію та Італію.

Згідно із опублікованими у середу, 4 травня, пропозиціями ЄК щодо реформування так званої Дублінської системи з надання політичного притулку в ЄС, передбачається запровадити новий "справедливий механізм" розподілу біженців. Згідно з ним, кожна з країн-членів ЄС отримуватиме квоту на прийом біженців, яких вона повинна буде розмістити на своїй території. Квоти враховуватимуть кількість населення країни, а також рівень розвитку економіки. І у випадку, якщо країна розмістила у себе на 50 відсотків більше людей, ніж їй приписано квотою, вона матиме змогу перемістити шукачів притулку до іншої країни ЄС. Країни можуть також відмовитися приймати біженців, але в такому разі вони змушені будуть заплатити 250 тисяч за кожного біженця. Гроші підуть тій країні, яка їх утримуватиме.

"Таким чином, країни зможуть засвідчити свою солідарність у тому випадку, якщо вони не в змозі прийняти біженців, які їм приписані", - сказав віце-президент Єврокомісії Франс Тіммерманс, цитує агентство Reuters.

Східна Європа знову проти

Країни Східної Європи, зокрема Польща, Чехія та Угорщина, виступили категорично проти пропонованих нововведень. "Це не має жодного сенсу і порушує права держав-членів ЄС", - сказав міністр внутрішніх справ Польщі Маріуш Блащак. А міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто назвав таку систему "шантажем".

У вересні 2015 року ЄС ухвалив рішення щодо розподілу 160 тисяч біженців, які прибули із країн Близького Сходу, Африки і Азії переважно до Греції та Італії. Проти розподілу виступили чотири східноєвропейські країни, дві з яких - Угорщина та Словаччина - оскаржили квотний принцип розподілу мігрантів у суді ЄС. Зі 160 тисяч біженців, яких було заплановано розподілити у країнах ЄС, вдалося переселити лише 1441 особу.

Біженці поспішають до Європи до закриття кордонів (26.01.2016)

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою