1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Мінфін: 60 мільярдів гривень йдуть на незаконні соцвиплати

Максим Сидоржевський29 квітня 2016 р.

У відомстві назвали п'ять груп ризику отримувачів соціальних виплат, дві з яких пов'язані з внутрішньо переміщеними особами. Також у профільного департаменту мінфіну виникають питання до багатьох отримувачів субсидій.

https://p.dw.com/p/1If5h
Мінфін виявив багатомільярдні зловживання на соцвиплатах
Мінфін виявив багатомільярдні зловживання на соцвиплатахФото: Fotolia/Africa Studio

Щороку близько 60 мільярдів гривень з ураїнського бюджету можуть іти на незаконні соціальні виплати. Такими є перші результати верифікації соціальних виплат, яку у березні 2016 року розпочало міністерство фінансів, заявив глава департаменту фінансів соціальних програм мінфіну Андрій Рязанцев.

Він повідомив, що були проаналізовані понад чотири мільйони виплат, з яких до більш ніж 340 тисяч виплат, або 9 відсотків, у міністерства фінансів виникли "різні зауваження". "Не менше 5 мільярдів гривень втрат на місяць, якщо брати мінімальну пенсію. Тобто, виходячи з наших сьогоднішніх прогнозів, близько 60 мільярдів гривень бюджету можуть іти на незаконні соцвиплати", - заявив чиновник в інтерв'ю виданню "Дзеркало тижня", анонс якого опублікований на сайті видання у п'ятницю, 29 квітня.

П'ять груп ризику

Рязанцев назвав п'ять груп ризику отримувачів соціальних виплат в Україні, у яких відбуваються незаконні виплати. Йдеться, зокрема, про отримувачів соціальних виплат за загубленими паспортами (31 тисяча осіб), а також тих осіб, у яких відсутні, підозрілі або скасовані ідентифікаційні коди (майже 76 тисяч осіб). Також Рязанцев назвав тимчасово переміщених осіб, які мають нерухомість на підконтрольній Україні території (12 тисяч осіб), і переселенців, депозити яких становлять понад 10 прожиткових мінімумів (13 тисяч осіб). П'ятою, за словами чиновника, є група громадян "із категорії так званих субсидіантів" (115 тисяч).

"Нам ще належить з'ясувати, як так сталось, що газу ми спожили на 18 мільярдів гривень, а субсидій видали - на 27 мільярдів. Однак уже зараз є прямі запитання до 115,3 тисяч громадян, які купували нерухомість, землю на суми більш ніж 50 тисяч гривень протягом 12 місяців перед зверненням за субсидією", - наголосив Рязанцев.

Нещодавно глава новоствореного міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш виступив за повну виплату пенсій та інших видів соціальної допомоги громадянам України, які проживають на непідконтрольних Києву територіях Донбасу.

Урядові перетурбації: момент істини для України (05.02.2016)

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою