1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Нові обстріли в Нагірному Карабаху: є заяви про жертв

Максим Сидоржевський26 квітня 2016 р.

Сторони конфлікту в Нагірному Карабаху звинувачують одна одну у порушенні режиму припинення вогню. У невизнаній республіці заявляють про двох загиблих бійців.

https://p.dw.com/p/1IcZM
У Нагірному Карабаху продовжуються обстріли
У Нагірному Карабаху продовжуються обстрілиФото: picture-alliance/dpa/V. Baghdasaryan

Ситуація в Нагірному Карабасі знову загострилася в ніч на вівторок, 26 квітня. Обидві сторони конфлікту - Азербайджан і невизнана Нагірно-Карабахська республіка (НКР) разом із Вірменією - звинувачують один одного в порушенні режиму припинення вогню, заявляючи, що були змушені відкрити вогонь у відповідь.

Так, спочатку Міністерство оборони Азербайджану заявило, що в зоні конфлікту вірменські збройні формування завдали ударів із застосуванням реактивних систем залпового вогню "Град" по азербайджанських населених пунктах.

Збройні сили Азербайджану завдали "адекватні удари по військових об'єктах противника", повідомили в міністерстві, поклавши всю відповідальність за те, що відбулось, на військово-політичне керівництво Вірменії.

Протилежна версія

У свою чергу, в прес-службі оборонного відомства невизнаної Нагірно-Карабахської республіки заявили, що вночі азербайджанські збройні сили більше 80 разів порушили режим припинення вогню, обстрілявши населені пункти, в тому числі і з "Градів". В результаті обстрілу загинули двоє військовослужбовців "НКР". "З метою придушення агресивних дій противника карабаська армія зробила превентивні дії, завдавши прицільні удари по передових позиціях і вогневих точках противника і завдавши значних втрат у живій силі і техніці", - повідомили у відомстві, інформує "Інтерфакс".

У Міноборони Вірменії також повідомили, що збройні сили Азербайджану в ніч на вівторок 15 раз порушили режим перемир'я на державному кордоні з республікою.

Ситуація в зоні карабаського конфлікту різко загострилася в ніч на 2 квітня. Почалися бойові дії із застосуванням авіації і артилерії. Сторони звинуватили одна одну в порушенні перемир'я на лінії зіткнення. 5 квітня в Баку і столиці невизнаної Нагірно-Карабахської республіки Степанакерті заявили про досягнення угоди про припинення вогню в зоні карабаського конфлікту. З того часу сторони щодня обмінюються звинуваченнями в численних порушеннях перемир'я.

Заморожений конфлікт у Нагірному Карабаху: на фронті гаряче?

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою