1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

BBC представить конспірологічні теорії падіння MH17

Ксенія Польська, Валерій Сааков25 квітня 2016 р.

У новому документальному фільмі BBC проаналізовано "теорії змов" стосовно падіння малайзійського "Боїнга" над Донбасом. Серед них - про теракт за вказівкою ЦРУ та про напад українського винищувача.

https://p.dw.com/p/1IcU2
Рейс MH17, Україна, фільм, конспірологія, BBC, Донбас, авіакомпанія, Малайзійські авіалінії, суд, альтернативні версії, жертви, теорії змови
Фото: picture-alliance/dpa/A. Zykina

У своєму новому фільмі "Конспірологічні документи: хто збив борт MH17?" британська медіакомпанія BBC представила всі теорії змови, які виникли після падіння лайнера "Малазійських авіаліній" над Донбасом. Стрічку покажуть 3 травня. Завданням творців фільму було протиставити альтернативні версії офіційній, згідно з якою літак було збито проросійськими сепаратистами чи їхніми прибічниками з Російської Федерації. У стрічці представлений увесь спектр гіпотез, серед яких - звинувачення на адресу українського уряду і навіть в бік ЦРУ США, зазначається на сайті BBC.

Автори використали свідчення очевидців, супутникові фотознімки, записи телефонних розмов, таємні відеоматеріали та оцінки експертів. "Фільм "Конспірологічні документи" намагається відокремити факти від вигадок, - кажуть його творці. - У світі, де інформаційна війна в інтернеті може мати таке саме значення, як наземні битви, картина аналізує роль Кремля у пошуку істини про тих, хто збив літак рейсу MH17".

Британський таблоїд The Daily Mail повідомив подробиці про зміст фільму BBC. Так, зокрема, його журналісти зацікавились двома конспірологічними версіями. Згідно з першою, лайнер компанії Malaysian Airlines збив український військовий літак з повітря. Друга каже, що авіакатастрофа була "терористичною операцією", яку провели за підтримки ЦРУ.

"Теракт, організований ЦРУ "

Згідно з цією гіпотезою, на борту літака спецслужбами були встановленні дві бомби. Цю версію висунув у своєму приватному розслідуванні такого собі Сергій Соколов. Він стверджує, що ЦРУ діяло спільно зі спецслужбами України та Нідерландів, які й встановили бомби на голландській території. На думку Соколова, цю операцію було розроблено для дискредитації Росії в цілому світі, а також для посилення присутності НАТО в Європі та в Україні.

"Напад українського винищувача"

У зйомках також взяв участь військовий льотчик Владислав Волошин, на якого російські ЗМІ покладають відповідальність за падіння літака, пише британське видання The Sunday Express. Він заперечує версію з українським винищувачем, пояснивши, що у день падіння не було ані польотів, ані запусків ракет.

Німецький журналіст Біллі Сікс узяв інтерв'ю в 100 свідків, сім з яких заявили, що бачили український винищувач під час вибуху малайзійського "Боїнгу", повідомив таблоїд The Sunday Express.

Офіційна заява BBC

Пізніше того ж дня на витік у ЗМІ медіа компанія BBC відреагувала офіційною заявою. Зокрема, у ній зазначається, що задіяні у фільмі експерти "насправді назвали малоймовірним те, що MH17 збив український бойовий літак, тому що такі літаки не можуть літати на таких висотах".

Автор програми "Конспірологічні документи" Майк Рудін в інтерв'ю російській службі BBC наголосив, що "витік інформації, який претендує на сенсацію", - усього лише одна з версій, вивчених творцями фільму. "У програмі ми розглядаємо багато різних теорій про те, що ж сталося. І одна з теорій, яка походить саме з Росії, говорить про те, що бомба, чи навіть дві, були закладені на борту літака, що здійснював рейс MH17. Але це - вкрай малоймовірно. За уламками літака видно, що дія була ззовні. Тобто все говорить про те, що це був вибух ракети ззовні, а не (вибухового - Ред.) пристрою на борту", - каже Рудін.

Boeing 777 компанії Malaysian Airlines, що летів рейсом MH17 до Куала-Лумпур з Амстердама, був збитий над Донбасом 17 червня 2014 року. Усі 298 людей, що перебували на борту, загинули. Згідно з офіційною версією, яку представила колегія міжнародних експертів, літак збила ракета, випущена зенітно-ракетним комплексом "Бук" російського виробництва. Москва з цими висновками не згодна.

Bellingcat: Путін, імовірно, причетний до авіакатастрофи МН-17 - DW Новини (24.02.2016)

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою