1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

У Туреччині затримали нідерландську журналістку

Валерій Сааков24 квітня 2016 р.

Нідерландську журналістку турецького походження Ебру Умар затримали в Туреччині. Підставою могла стати критика турецкього президента в її статтях. Влада Нідерландів вимагає від Анкари офіційних пояснень.

https://p.dw.com/p/1Ibm1
Журналістка Ебру Умар
Журналістка Ебру УмарФото: cc by Oscar 2.5

Поліція Туреччини затримала в місті Кушадаси нідерландську журналістку Ебру Умар. Про це сама журналістка повідомила у ніч на неділю, 24 квітня, у своєму мікроблозі в соціальній мережі Twitter. "Перед дверима поліція. Без жартів", - повідомила вона. Згодом вона дописала, що її відвезуть на медичне обстеження, щоб потім відправити до прокуратури.

За даними нідерландського сайту Geenstijl, до якого дописувала Умар, вона повідомила також по СМС, що її впродовж неділі мають доправити до суду. Арешт, за її словами, відбувся після того, як хтось повідомив про зміст її повідомлень у Twitter турецьким правоохоронним органам.

Раніше репортерка написала колонку в газеті Metro, де різко розкритикувала нинішнього президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана. Згодом окремі уривки зі статті вона поширювала в Twitter. У статті йдеться серед іншого й про документ, в якому турецьке консульство в Роттердамі закликає нідерландських турків повідомляти про будь-яку образу президента Туреччини Ердогана в нідерландських соціальних мережах.

Цей документ спричинив хвилю різкої критики з боку уряду в Гаазі. Пізніше турецьке консульство називало заклик "непорозумінням". За словами турецьких дипломатів, документ написав один зі співробітників, який обрав "вкрай невдалі формулювання".

Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте написав на своїй сторінці у Twitter, що посольство Нідерландів перебуває у "тісному контакті" з заарештованою журналісткою. Крім того, у нідерландському МЗС заявили, що тісно співпрацюють з відповідними турецькими відомствами щодо цього випадку. Утім, досі нідерландським дипломатам не вдалося отримати офіційної позиції турецької влади.

Судовий позов: Ердоган проти свободи слова в ФРН? (12.04.2016)

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою