1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Вершбоу: виконання мінських угод невтішне, але не провальне

Максим Сидоржевський18 квітня 2016 р.

Заступник генсека НАТО Александр Вершбоу нагадав, що спочатку на Донбасі мають відбутись вибори, а потім вже - відновлення українського контролю над кордоном.

https://p.dw.com/p/1IXSn
Пошкоджений будинок у Харцизьку на Донеччині
Пошкоджений будинок у Харцизьку на ДонеччиніФото: picture-alliance/dpa/S. Ilnitsky

Заступник генерального секретаря НАТО Александр Вершбоу заявив, що не вважає провальними результати виконання мінських домовленостей. Водночас він назвав їх "невтішними". "Я не згоден з тим, що мінський процес вже можна оголосити провальним", - сказав Вершбоу в ефірі ТСН телеканалу Студія 1+1 в неділю, 17 квітня, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Він переконаний, що міжнародний тиск на Росію включно з санкціями потрібно продовжувати. "Росія повинна розуміти, що напівзаходи не задовольнятимуть міжнародне співтовариство або Україну", - сказав Вершбоу.

Александр Вершбоу
Александр ВершбоуФото: MIA

Заступник генсека НАТО також зазначив, що мінські домовленості передбачають деяку послідовність, і відновлення українського контролю над кордоном є одним з більш пізніх кроків в процесі. "Спочатку потрібно встановити перемир'я, відвести важку техніку і провести політичні заходи щодо децентралізації, організації виборів, згідно з українським законодавством під контролем ОБСЄ. Але вибори не можуть бути проведені, якщо ситуація з безпекою буде залишатися такою як зараз", - сказав Вершбоу. Крім того, він зазначив, що у НАТО сподіваються побачити прогрес у реформах в Україні до саміту альянсу, що відбудеться на початку липня у Варшаві.

Обстріли на Донбасі тривають

Тим часом, на Донбасі й надалі лунають постріли. У неділю, 17 квітня, проросійські бойовики 79 раз обстріляли позиції українських військових, повідомив прес-центр штабу АТО. Обстріли відбувались уздовж всієї лінії фронту, бойовики вели їх з мінометів різних калібрів, протитанкових ракетних комплексів, стрілецької зброї та гранатометів.

З метою утримання своїх позицій українські військові 18 разів відкривали вогонь у відповідь, повідомили у штабі.

Хто насправді керує Донбасом? Розслідування німецьких журналістів (30.03.2016)

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою