1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Прокурор вимагає 15 років для Єрофеєва і Александрова

Максим Сидоржевський15 квітня 2016 р.

У своїх виступах під час судових дебатів російські військовослужбовці Єрофеєв та Александров вкотре наголосили, що відмовляються від свідчень, наданих ними на досудовому слідстві.

https://p.dw.com/p/1IWQQ
Євген Єрофеєв (л) і Олександр Александров (ц)
Євген Єрофеєв (л) і Олександр Александров (ц)Фото: picture-alliance/Zuma Press

Військова прокуратура просить Голосіївський районний суд Києва призначити військовослужбовцям Збройних сил Росії Євгену Єрофеєву і Олександру Александрову покарання у вигляді 15 років в'язниці з конфіскацією майна. Про це на судовому засіданні у п'ятницю, 15 квітня, повідомив військовий прокурор Максим Крим, повідомляє агентство "Українські новини".

За скоєні злочини прокуратура просить для Єрофеєва і Александрова "покарання у вигляді 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна, з позбавленням права займати посади у військових формуваннях і правоохоронних органах, де передбачене проходження військової служби, строком на три роки".

Під час судових дебатів військовий прокурор Ігор Німченко повідомив, що у виписці міністерства оборони Росії про нібито звільнення Єрофеєва й Александрова з лав російської армії відсутні підписи підсудних, що свідчить про те, що на момент узяття в полон вони були чинними військовослужбовцями військової частини номер 21208, яка дислокується в російському Тольятті.

Відмова від попередніх свідчень

У своїх виступах у судових дебатах Єрофеєв та Александров вкотре наголосили, що відмовляються від свідчень, наданих ними на досудовому слідстві. "Вони (свідчення. - Ред.) неправдиві і надані під тиском. 16 травня нікого не вбивав, не стріляв, навіть не бачив потерпілого і ні на кого не нападав", - сказав Єрофеєв, слова якого наводить "Інтерфакс-Україна". Зі схожою позицією в останньому слові виступив і Александров.

Військовослужбовці були затримані 16 травня 2015 року. Їх звинувачували одразу за сімома статтями Кримінального кодексу України, зокрема, в здійсненні агресивної війни проти України, сприянні діяльності терористичної організації та вчинення терористичного акту, що призвело до загибелі людини та інших тяжких наслідків.

Нагадаємо, що 5 квітня набув чинності вирок Надії Савченко. 22 березня Донецький міський суд Ростовської області засудив українку до 22 років колонії. Існує ймовірність, що Савченко обміняють на Єрофеєва і Александрова після завершення судового процесу над ними.

Вбивство Грабовського може завадити обміну Савченко? (25.03.2016)

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою