1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Рютте: Тривалі переговори щодо компромісу після референдуму

Наталія Соколовська8 квітня 2016 р.

Наступного тижня у нідерландському парламенті відбудуться консультації щодо подальших дій після референдуму про асоціацію ЄС-Україна. Марк Рютте прогнозує, що на вироблення компромісу підуть кілька місяців.

https://p.dw.com/p/1ISCw
Марк Рютте під час голосування на референдумі щодо угоди про асоціацію ЄС з Україною
Марк Рютте під час голосування на референдумі щодо угоди про асоціацію ЄС з УкраїноюФото: picture-alliance/dpa/B. Maat

Після негативного результату референдуму щодо Угоди про асоціацію ЄС з Україною нідерландський прем’єр-міністр Марк Рютте прогнозує тривалі переговори з різними учасниками з вироблення компромісу. Про це він заявив у п’ятницю, 8 квітня, під час зустрічі з депутатами з європейських країн у Гаазі.

"Поки вдасться виробити рішення, пройдуть, мабуть, місяці", - зазначив Рютте, цитує агентство dpa. Нідерландський прем’єр-міністр також відкинув закиди на свою адресу у тому, що він нібито недостатньо активно підтримував угоду між ЄС та Україною. "Це просто неправда, - заявив Рютте. - Я активно брав участь у кампанії перед голосуванням".

Подальші дії

Виступаючи на прес-конференції після засідання уряду 8 квітня Рютте зазначив, що наступної середи, 13 квітня, представники уряду проведуть у парламенті країни консультації щодо результатів референдуму та подальших дій. "Але це - складний процес, це - незнайома ситуація", - наголосив він, нагадавши, що референдум проводився після ухвалення нового закону, який дозволяє громадянам висловлювати свою позицію щодо законодавчих ініціатив.

Глава нідерландського уряду, відповідаючи на запитання, чому його співвітчизники проголосували проти асоціації, зазначив: "Досить складно сказати, що точно стояло за цим", цитує агентство AFP.

Зокрема, як зазначив Рютте, суспільна дискусія показала, що голландці побоювалися, що угода про асоціацію призведе до приєднання України до ЄС або ж вступу до НАТО.

За інформацією місцевих ЗМІ, в якості компромісу Рютте може просити у Брюсселі, щоб в угоді про асоціацію чітко було зазначено, що Україна не приєднується до ЄС. Як ще один варіант розглядається можливість ратифікації Нідерландами лише економічної частини угоди. Також припускають, що Рютте може наполягати на виключенні параграфу про тіснішу військову співпрацю і на жорсткішому підході щодо боротьби з корупцією в Україні.

Розгромне голосування в Нідерландах: чи розвалиться ЄС? (07.04.2016)

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою