1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Обама: Загроза терактів з ядерними матеріалами знизилася

Валерій Сааков1 квітня 2016 р.

Міжнародний документ, який має ускладнити терористам можливість отримати радіоактивні матеріали, незабаром набуде чинності, заявив президент США Барак Обама.

https://p.dw.com/p/1IOFH
Барак Обама на саміті з ядерної безпеки
Барак Обама на саміті з ядерної безпекиФото: Reuters/K. Lamarque

Світ просунувся вперед у питанні захисту ядерних та радіоактивних матеріалів, що зменшить загрозу скоєння терактів з використанням цих речовин. Таку думку висловив у п'ятницю, 1 квітня, президент Сполучених Штатів Америки Барак Обама під час саміту з ядерної безпеки, що триває у Вашингтоні.

На думку глави Білого дому, вже зроблено багато для захисту ядерних матеріалів від спроб екстремістських організацій на кшталт "Ісламської держави" чи "Аль-Каїда" отримати компоненти для виготовлення ядерної зброї чи так званої "брудної бомби". Але потрібно зробити ще більше, наголосив Обама.

"Співпрацюючи, наші країни ускладнили для терористів можливість потрапляння до їхніх рук ядерного матеріалу. Ми відчутно знизили ризик", - наводить слова Обами агенція AFP. Проте він застеріг, що тисячі тонн радіоактивних матеріалів і досі зберігаються на складах, що недостатньо захищені.

Важлива поправка

Відзначаючи "суттєвий прогрес", Обама заявив, що поправка до Конвенції про фізичний захист ядерного матеріалу скоро набуде чинності. Цей документ, який діє з 1987 року, передбачає захист ядерних матеріалів під час міжнародного транспортування. Натомість поправка, прийнята у 2005 році, передбачає ще і захист радіоактивних матеріалів під час використання у мирних цілях, зберігання та перевезення всередині самих країн-підписантів. За словами Обами, поправку вже ратифікували необхідні 102 країни.

Саму Конвенцію, за останніми даними сайту Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), ратифікували 153 країни, а поправку до неї - 101 країна. Поправка набуває чинності у разі її ратифікації двома третинами країн-підписантів самої Конвенції.

Атомні бомби у ФРН: багато галасу даремно?

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою