1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Київ звинувачує сепаратистів у блокуванні обміну полоненими

Дмитро Прокопчук23 березня 2016 р.

Представниця України на переговорах в Мінську поскаржилася на блокування процесу обміну полоненими з боку представників самопроголошених республік. В ОБСЄ зазначають про вироблення "дорожньої карти" обміну.

https://p.dw.com/p/1IIP1
Ірина Геращенко
Ірина ГеращенкоФото: picture-alliance/dpa/M.Markiv

Під час засідання гуманітарної підгрупи тристоронньої контактної групи у Мінську в середу, 23 березня, представники самопроголошених республік на Донбасі вели "абсолютно деструктивну дискусію", заявила представниця України в цій підгрупі, народна депутатка Ірина Геращенко. "Знову штучно занижують кількість заручників на своїх територіях. Ми ж по крихтам збираємо інформацію про місце утримання бранців, до яких не допускають ані місію Червоного Хреста, ані родичів, а на наші запити часто не дають відповіді", - написала Геращенко на своїй сторінці у Facebook після засідання підгрупи в Мінську.

За словами депутатки, сьогодні представники непідконтрольних Києву територій Донеччини та Луганщини "дійшли до відвертої маячні - вже заперечують факти про утримання кількох бранців, хоч ще вчора кричали про "кримінальні справи" проти них по своїх "лднрівських кодексах", - зазначила Геращенко і додала, що українська сторона вимагає надати повні списки людей, яких утримують бойовики.

Також Геращенко передала вимогу від українських освітян і науковців звільнити відомого релігієзнавця Ігоря Козловського, якого бойовики затримали ще в січні. "На жаль, сьогодні немає конкретних новин для родин заручників, але ми наполягаємо на першочерговому звільненні хворих, тих, кого давно утримують, і стоїмо на цій позиції", - заявила вона.

Спецпредставник ОБСЄ у контактній групі Мартін Зайдік, своєю чергою, повідомив, що сторони домовилися виробити "дорожню карту" щодо звільнення та передачі утримуваних осіб.

Питання Савченко

Зайдік також підтвердив, що у Мінську обговорювався вирок українській льотчиці Надії Савченко, однак не відповів на запитання, чи обговорювався можливий обмін українки на російських військових.

Геращенко наголосила, що справа Надії Савченко - це особливе питання. "Ми ще раз повторили українську позицію - ніколи Україна не визнає вироку цього судилища. І Надія має бути звільнена у рамках мінських угод", - підсумувала представниця Києва.

11 місяців у полоні: родина чекає на героя (24.12.2015)

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою

Більше публікацій