1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Багато притулків для біженців у Німеччині напівпорожні

Віталій Дубенський20 березня 2016 р.

Після закриття "балканського маршруту" до ФРН потрапляють дедалі менше біженців. Притулки в деяких федеральних землях заповнені лише на 18-20 відсотків, особливо на сході країни.

https://p.dw.com/p/1IGXY
Притулки для біженців, Німеччина
Фото: picture-alliance/dpa/T. Hase

На тлі суттєвого зменшення потоку біженців у Німеччину після закриття низкою країн на Балканському півострові своїх кордонів для транзиту мігрантів багато притулків залишаються напівпорожніми. Найбільше порожніх місць у притулках Східної Німеччини: в Тюрінгії вони заповненні лише на 18,6 відсотка, в Саксонії - на 20, у Бранденбурзі - на 44 відсотки. Такий висновок робить газета Welt am Sonntag, яка вийшла друком в неділю, 20 березня, за результатами опитування, проведеного у всіх 16 федеральних землях країни.

Численні спортивні зали, де тимчасово були розміщенні біженці, вже повернулися до нормальної роботи. Утім, у західнонімецьких землях ситуація з розміщенням мігрантів і досі залишається складною. Особливо напруженою вона, як і раніше, у містах, які самі по собі є окремими землями, - у Берліні, Гамбурзі та Бремені.

Розподіл біженців, які прибувають до країни, відбувається за спеціальним ключем, який враховує кількість населення та економічну ситуацію в тій чи іншій федеральній землі. Після закриття так званого "балканського маршруту" кількість утікачів, яким вдається потрапити до ФРН, суттєво скоротилася. За період з 14 по 16 березня федеральна поліція реєструвала в день від 78 до 100 біженців. Тоді як з 14 по 16 лютого їхня кількість сягала від 800 до 2700 за день, пише інтернет-видання Zeit Online.

Нагадаємо, 25 лютого після багатомісячної дискусії Бундестаг ухвалив більш жорсткі закони щодо біженців. Новий пакет має пришвидшити процедури розгляду заяв на отримання притулку та видворення осіб, які отримали відмову.

Політика Меркель щодо біженців зазнала поразки? - DW Новини (14.03.2016)

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою