1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

США і Росія сперечаються в Радбезі щодо санкцій проти Ірану

Стас Соколов14 березня 2016 р.

Москва виступила опонентом Вашингтона у Радбезі ООН - приводом конфлікту стали ракетні випробування Ірану. Останні викликали гостре невдоволення Вашингтона, на Заході вважають, що вони суперечать резолюції 2231.

https://p.dw.com/p/1ID1X
Посол Росії при ООН Віталій Чуркін
Посол Росії при ООН Віталій ЧуркінФото: Reuters

Сполучені Штати Америки у понеділок, 14 березня, пообіцяли продовжити дипломатичний тиск з метою ухвалення Радою Безпеки Організації Об'єднаних Націй (РБ ООН) рішення про заходи у відповідь на нещодавні випробування Іраном балістичних ракет. США уже ввели проти ісламської республіки нові санкції. Опонентом виступає Росія, член РБ ООН з правом вето, через що Вашингтон звинуватив Москву у пошуку причин виправдати дії Тегерана.

"Це заслуговує на відповідь Радбезу. Росія шукає юридичних приводів не реагувати… Ми не відмовимося від свої планів у РБ, байдуже, що сьогодні про це торочать", - цитує агенція Reuters представницю США при організації Саманту Пауер. Москва переконана, що Іран не порушував резолюції Радбезу ООН, якою схвалювалася ядерна угода Тегерана із Заходом. Документ містить заклик до Ірану не випробовувати балістичні ракети, спроможні нести ядерну зброю, у Тегерані заявляли, що протестована зброя на це не здатна.

"Чітка і коротка відповідь: ні", - прокоментував посол РФ при ООН Віталій Чуркін необхідність покарання Ірану. Натомість його британський колега Меттью Райкрофт та французький посол Франсуа Делетр висловили занепокоєння цим, вважаючи, що Іран все ж порушив резолюцію 2231. Посол Ізраїлю Денні Денон заявив, що бездіяльність РБ ООН фактично "дасть Ірану зелене світло для ядерних випробувань".

Життя після санкцій: 5 фактів про нову політику Тегерана (18.01.2016)

Пропустити розділ Більше за темою