1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

У Варшаві протестували проти реформи конституційного суду

Валерій Сааков12 березня 2016 р.

Польська опозиція провела акцію протесту проти суперечливої реформи конституційного суду країни. Попри критику в суспільстві і негативний висновок Веніціанської комісії уряд у Варшаві відмовляється йти на поступки.

https://p.dw.com/p/1ICCe
У акції взяли участь представники різних опозиційних політичних сил
У акції взяли участь представники різних опозиційних політичних силФото: picture-alliance/dpa/J. Turczyk

Опозиційні до націонал-консервативного уряду Польщі сили провели акцію протесту поблизу будівлі конституційного суду країни. Мітинг відбувся у суботу, 12 березня. Мітингарі вимагали від влади скасування суперечливої реформи, яка послаблює контроль суду над урядом. "Раніше поляки виходили на демонстрації, щоб змінити державну систему, а сьогодні - для того, щоб вберегти її", - заявив голова ліберально-консервативної партії "Сучасна Польща" Ришард Петру. За його словами, з часу демократичних змін, що настали 1989 року, країна ще не переживала такої конституційної кризи.

"Уся Польща має побачити, що опозиція може стояти разом", - заявив колишній міністр юстиції Борис Будка з ліберально-консервативної партії "Громадянська платформа". Участь у акції взяли також і представники опозиційних сил лівого спрямування.

Уряд не змінює своєї позиції

Попри виступи опозиції уряд не має наміру рахуватися з нещодавнім рішенням конституційного суду країни, який визнав закон про реформу цього органу таким, що суперечить основному закону країни. Це рішення уряд відмовляється опубліковувати в урядовій газеті, тож воно не може набути чинності.

Нагадаємо, що за новим законом конституційний суд Польщі має ухвалювати рішення більшістю у дві третини голосів, тоді як раніше для цього було досить простої більшості. Крім того, для ухвалення важливих рішень, згідно з законом, потрібна присутність не менше 13 з 15 суддів, а раніше для цього вистачало присутності дев'яти суддів. Критики побоюються, що через закон конституційний суд країни втратить ледь не більшість своїх повноважень із нагляду за урядом та парламентом. З різкою критикою цього закону виступила також і Венеціанська комісія.

Польща: як вступ до ЄС змінив країну? (21.01.2016)

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою