1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Меркель та Ципрас проти закриття "балканського маршруту"

Наталія Мехед10 березня 2016 р.

Треба знайти компроміс, який допоможе всім країнам ЄС, переконана німецька канцлерка. Глава грецького уряду виступив з критикою на адресу Дональда Туска. Глави МВС країн ЄС шукатимуть згоди у Брюсселі.

https://p.dw.com/p/1IAEF
Ципрас та Меркель під час саміту щодо біженців у Брюсселі
Ципрас та Меркель під час саміту щодо біженців у БрюсселіФото: Getty Images/AFP/S. de Sakutin

Канцлерка Німеччини Анґела Меркельта та прем'єр-міністр Греції Алексіс Ципрас розкритикували закриття так званого "балканського маршруту" для біженців. "Проблема не вирішена завдяки тому, що хтось ухвалює рішення", - заявила у четвер, 10 березня, німецька канцлерка у розмові з медіакомпанією MDR, повідомляє агенція AFP. За її словами, має бути знайдене рішення, яке допоможе усім 28-ми країнам ЄС.

Хоча завдяки закриттю кордонів на Балканах до Німеччини прибуває менша кількість біженців, це, з іншого боку, загострює ситуацію в Греції. "Ця ситуація не є тривалою і стійкою. Якщо нам не вдасться також досягти угоди з Туреччиною, то Греція в довготривалій перспективі не зможе витримати цей тягар", - наголосила Меркель.

У свою чергу прем'єр-міністр Греції Алексіс Ципрас різко засудив закриття "балканського маршруту" та розкритикував позицію президента Європейської Ради Дональда Туска, який привітав такий крок.

"Балканському маршруту настав кінець через односторонні дії деяких країн. Європа не має майбутнього, якщо й надалі так продовжуватиметься", - написав глава грецького уряду увечері у середу, 9 березня, на своїй сторінці в Twitter. При цьому він висловив сподівання, що Туск зосередить зусилля на реалізації "наших спільних рішень", а не на підтримці тих, хто їх ігнорує.

Нагадаємо, 8 березня Сербія, Словенія та Македонія закрили свої кордони для біженців, які планують продовжити шлях далі на Захід. Днем пізніше до таких дій вдалася і Хорватія. Між тим, лише в таборі біля грецького села Ідомені, що на кордоні з Македонією, перебуває близкьо 14 тисяч біженців - переважно з Сирії та Афганістану.

10 березеня у Брюсселі міністри внутрішніх справ країн ЄС обговорять актуальні питання щодо біженців у Європі та знову шукатимуть компроміси щодо їх розподілу.

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою