1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Нормандська четвірка: прогресу щодо виборів на Донбасі немає

Дмитро Прокопчук4 березня 2016 р.

Міністр закордонних справ ФРН Франк-Вальтер Штайнмаєр заявив про певний прогрес на переговорах у Парижі, проте додав, що в Москві та Києві не розуміють усієї серйозності ситуації.

https://p.dw.com/p/1I72A
Міністри закордонних справ "нормандської четвірки" на зустрічі в Парижі
Міністри закордонних справ "нормандської четвірки" на зустрічі в ПарижіФото: Reuters/J.Naegelen

В ході зустрічі міністрів закордонних справ "нормандської четвірки" було досягнуто замало прогресу. Про це за результатами зустрічі у четвер, 3 березня, заявив очільник МЗС Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр. "У той час, як ми в питаннях безпеки досягнули прогресу, ми вимушені чесно констатувати, що в усіх інших питаннях, особливо політичних, ніякого справжнього поступу не було", - зазначив Штайнмаєр, слова якого наводить прес-служба МЗС ФРН. Урядовець додав, що "є враження, що в Москві та Києві просто не беруть до уваги, наскільки серйозною є ситуація".

За словами Штайнмаєра, передусім прогресу було досягнуто в питанні розмінування у "дванадцяти пріоритетних районах", найменше ж просування було в питанні місцевих виборів на підконтрольних сепаратистам територіях.

Натомість міністр закордонних справ Франції Жан-Марк Еро заявив про "крок уперед". "Ми підкреслили важливість ухвалення виборчого закону для проведення місцевих виборів (на Донбасі - Ред.) до кінця першої половини 2016 року", - зауважив Еро, якого цитує AFP.

Про відсутність зрушень в "головному з точки зору процесу питанні", тобто у питанні місцевих виборів, заявив і голова МЗС Росії Сергій Лавров. "Ми готові були її (пропозицію Німеччини та Франції щодо виборів - Ред.) підтримати, але українська сторона попросила не наполягати на цьому, і в підсумку консенсусу не вийшло", - сказав Лавров.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін обґрунтував відсутність прогресу щодо виборів тим, що спершу слід гарантувати безпеку на Донбасі. "Не зважайте на різні інтерпретації. Жодних висновків не погодили. Наша позиція - спочатку безпека", - написав Клімкін у своєму Twitter.

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою