1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Українці пов'язують членство в ЄС передусім з рівнем життя

Дмитро Прокопчук25 лютого 2016 р.

57 відсотків українців вважають безвізовий режим з ЄС важливим, однак менше половини готові скористатися ним. Понад чверть опитаних вважають, що країна радше програє від вступу до ЄС.

https://p.dw.com/p/1I1kI
Фото: picture-alliance/dpa

Половина (50 відсотків) українців вважають, що Україна виграє від приєднання до Європейського Союзу, тоді як 26 відсотків дотримуються думки, що країна більше програє, і 24 відсотки не можуть визначитися зі своєю оцінкою. Такі дані соціологічного дослідження, проведеного фондом "Демократичні ініціативи" спільно з Центром Разумкова. Результати дослідження було оприлюднено у четвер, 25 лютого.

Оптимізм щодо приєднання до ЄС переважає на Заході та в Центрі України, де 77 відсотків та 57,5 відсотка відповідно вважають, що Україна більше виграє від набуття членства в Євросоюзі. Відносна більшість в інших макрорегіонах вважає, що Україна радше втратить у разі вступу до ЄС. Так, на Півдні 30 відсотків вважають, що Україна більше виграє і 41 відсоток - що програє, на Сході - 35 відсотків та 46,5 відсотка, на Донбасі - 32 відсотки і 39,5 відсотка відповідно.

Переваги приєднання

Основними перевагами від членства в ЄС українці вважають можливість вільного пересування людей за кордон (39 відсотків), підвищення рівня життя людей (37 відсотків), вільний доступ молоді до навчання в університетах держав-членів ЄС (34 відсотки). Лише кожен четвертий українець вважає, що членство в ЄС сприятиме проведенню внутрішніх реформ в України (24 відсотки).

Запровадження безвізового режиму важливим назвали 57 відсотків українців. При цьому в разі запровадження у 2016 році безвізового режиму з ЄС скористатися ним і поїхати до країн Шенгенської зони готові від 18 відсотків серед жителів Донбасу до 45 відсотків мешканців Заходу. Основною метою подорожей в усіх макрорегіонах респонденти назвали туризм.

Загрози та перепони

Основними негативними наслідками від членства в ЄС, на думку опитаних, можуть бути еміграція українців за кордон (33 відсотки) та погіршення відносин з Росією та іншими країнами СНД (27,5 відсотка). Також існують побоювання, що євроінтеграція призведе до підвищення рівня безробіття (18 відсотків), втрати російських ринків (17 відсотків) та зниження рівня життя людей (16,5 відсотка).

Найбільше приєднанню України до ЄС, вважають опитані соціологами, заважають корупція та повільний темп реформ (43 відсотки), недостатній економічний розвиток України (41 відсоток) та низький рівень життя населення (36 відсотків). Окрім цього, 27 відсотків вважають, що на заваді євроінтеграції України стоїть агресія Росії і воєнні дії на Донбасі; 22 відсотки називають перешкодою позицію західних держав-членів, які не прагнуть бачити Україну членом ЄС, і 20 відсотків вважають, що на шляху до ЄС стоять проблеми з демократією та правами людини в Україні.

Дослідження було проведене з 14 по 22 листопада 2015 року, соціологи опитали 2009 респондентів віком від 18 років, теоретична похибка вибірки - 2,3 відсотка. В опитуванні не брали участь жителі Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей.

Що має зробити Київ, аби не розчарувати українців та ЄС (23.02.2016)

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою