1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Російський Vimpelcom сплатить 795 мільйонів доларів штрафу

Віталій Кропман19 лютого 2016 р.

При виході на ринок зв'язку Узбекистану російська компанія Vimpelcom проводила корупційні оборудки з фірмою, пов'язаною зі старшою дочкою президента країни Гульнарою Карімовою.

https://p.dw.com/p/1HyOo
Офіс Vimpelcom в Москві
Офіс Vimpelcom в МосквіФото: picture-alliance/dpa/Tass/B. Vitaly

Російська телекомунікаційна компанія Vimpelcom Ltd в рамках мирової угоди з владою США і Нідерландів (в Амстердамі розташована штаб-квартира Vimpelcom - Ред.) Оголосила про готовність виплатити штраф на загальну суму в 795 мільйонів доларів. Про це повідомляється в прес-релізі російського оператора, опублікованому в четвер, 18 лютого.

Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC), американський Мін'юст і прокуратура Нідерландів з березня 2014 року розслідували підозрілі дії Vimpelcom Ltd при виході на ринок стільникового зв'язку Узбекистану. З цією метою, вважають експерти, російська компанія уклала кілька угод з місцевою фірмою Takilant Ltd, яка, можливо, пов'язана зі старшою дочкою президента Узбекистану Гульнарою Карімовою. SEC оцінює загальну суму хабарів в 114 мільйонів доларів. "Vimpelcom отримав значну виручку в Узбекистані, виплативши понад 100 мільйонів доларів чиновнику, який має вплив на керівників узбецького уряду", - цитує прес-служба відомства директора відділу з правозастосування SEC Ендрю Сересні. При цьому методи підкупу в SEC назвали "старомодними". Йдеться про укладення фіктивних контрактів і "благодійних" внесків.

Закон екстериторіальної дії

Штраф, який заплатить Vimpelcom, стане другим за величиною за час існування американського Закону про корупцію за кордоном (Foreign Corrupt Practices Act). У 2008 році німецька компанія Siemens, яку запідозрили в дачі хабарів відразу в декількох країнах, в тому числі в Росії (за контракти з медичного обладнання та автоматизації управління рухом на Третьому транспортному кільці в Москві), погодилася виплатити штраф у розмірі 800 мільйонів доларів, нагадує інформагенція "Інтерфакс".

Закон про корупцію за кордоном, який вступив в силу в 1977 році, має екстериторіальну дію. Розслідування щодо неамериканської компанії може початися в тому випадку, якщо вона веде діяльність на території США, а також, якщо її акції котируються на американській біржі.

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою