1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Абромавичус: Яресько треба вмовляти очолити уряд

Дмитро Прокопчук15 лютого 2016 р.

Міністр економічного розвитку, який нещодавно подав у відставку, в інтерв'ю DW заявив, що уряд не може очолити жодна людина, яка перебуває в українській політиці понад півтора року.

https://p.dw.com/p/1Hvam
Айварас Абромавичус формально залишається міністром, бо його заяву про відставку Кабмін досі не розглянув
Айварас Абромавичус формально залишається міністром, бо його заяву про відставку Кабмін досі не розглянувФото: Reuters/V. Ogirenko

Міністр економічного розвитку України Айварас Абромавичус вбачає необхідність змінити прем'єр-міністра через кризу довіри. "Щоби повернути довіру населення, потрібно зробити дуже радикальні зміни. Після зміни двох міністрів люди не скажуть, що готові ще чекати (на реформи. - Ред.)", - про це сказав Абромавичус в ексклюзивному інтерв'ю DW. За його словами, зміна прем'єр-міністра може дати уряду кредит довіри ще на 6-12 місяців задля проведення реформ.

Очолити уряд, на переконання Абромавичуса, має міністр фінансів Наталія Яресько. "Оскільки йдеться не лише про кризу довіри, але й кризу цінностей, (…) на чолі уряду має бути людина просто з найчистішою репутацією, яка є, на мою думку, у Яресько, і якої не може бути в жодного українського політика, який в політиці довше за півтора року", - заявив Абромавичус.

"Яресько треба вмовляти"

Водночас Абромавичус зазначає, що сама Наталя Яресько скептично ставиться до ідеї власного прем'єрства, "оскільки це найскладніше завдання в найскладніших умовах за відсутності підтримки". "Тому її потрібно вмовляти прем'єру і президенту, гарантувати, що їхні партії голосуватимуть за всі кабмінівські ініціативи", - певен Абромавичус.

До головних завдань, які стоятимуть перед новим урядом, Абромавичус відносить продовження дерегуляції та початок приватизації.

Що вдалося зробити?

Серед досягнень чинного уряду Абромавичус назвав, зокрема, очищення банківської системи від так званих "сміттєвих" банків, зменшення залежності від російського газу, а також запровадження електронних держзакупівель. За словами міністра, у лютому має відбутися перша електронна державна закупівля, яка охопить лише два відсотки усіх органів виконавчої влади. Однак цей пілотний проект вже дозволив зекономити 500 мільйонів гривень, наголошує Абромавичус. "З серпня вся країна, всі облдержадміністрації, всі державні підприємства, всі органи центральної виконавчої влади будуть (здійснювати держзакупівлі. - Ред.) в електронному форматі. За цілий рік роботи такої системи зекономимо 50 мільярдів гривень", - сказав міністр.

"Корисна" відставка

Вбачає Абромавичус і користь від власної відставки. Окрім збільшення імовірності відставки уряду та зростання уваги громадськості до призначення голів державних компаній, міністр згадує про запровадження "кодексу етики поведінки державного чиновника". Це кодекс має обмежити можливості тиску на посадових осіб.

Також відставний міністр наголошує на необхідності скоротити і понизити у статусі міністерство Кабінету Міністрів. "Я пропонував взагалі закрити міністерство Кабінету Міністрів, яке стало монстром, дублює функції усіх міністерств, саботує їхню роботу, і стало більшим за міністерство економіки", - пояснив Абромавичус.

Повну версію інтерв'ю можна прочитати тут.

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою