1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

"Берлінале-2016": Зірки і аншлаги

Катерина Крижановська , Берлін13 лютого 2016 р.

Перші дні міжнародного фестивалю в Берліні позначилися великою кількістю голлівудських зірок, американськими прем'єрами і великим інтересом до російської теми.

https://p.dw.com/p/1HuuU
Кірстен Данст на червоній доріжці фестивалю
Кірстен Данст на червоній доріжці фестивалюФото: Getty Images/AFP/T. Schwarz

У Берліні проходить традиційний міжнародний фестиваль: в аеропортах, у метро, на зупинках трамваїв, всюди в місті бачиш рекламні щити різних розмірів з ведмедем - символом як самої німецької столиці, так і 66-го "Берлінале".

Епіцентр кінематографічного дійства - Потсдамська площа. Колись тут проходила Берлінська стіна, тепер сконцетрована безмежна кількість кінотеатрів: від мультиплексів до камерних залів. У ці дні прилеглі до площі вулиці заповнені професіоналами з кіно із різних країн і журналістами (їх на фестивалі акредитовано майже чотири тисячі).

Черга за квитками
Черга за квиткамиФото: picture-alliance/AP Photo/M.Sohn

Спраглі глядачі з раннього ранку займають черги в ще закриті в цей час квиткові каси, сидячи в фойє просто на підлозі на розісланих пледах чи принесених з собою розкладних стільчиках. Інші, кому квитків так і не дісталося, чергують перед сеансами біля входів до кінотеатрів у надії на "зайвий" квиток.

Голлівуд у Берліні

Червона доріжка, незмінний атрибут кінофестивалю класу "А", традиційно розташована перед "Палацом Берлінале" - "Berlinale-Palast". Цього року по ній пройшла або ще пройде значна за мірками Берліна кількість голівудських зірок. Такі, як Тільда Свінстон, сюди приїжджають часто: "Берлінале" був першим великим кінофестивалем, в якому їй довелося взяти участь, і він заслужив її багаторінчу вірність.

Цього року британська актриса приїхала представляти фільм Ітана і Джоела Коенів "Хай живе Цезар!", який відкривав фестиваль. Те, що директору фестивалю Дітеру Коссліку вдалося роздобути світову прем'єру стильної та іронічної стрічки оскароносних братів, німецька преса прославляє як величезне досягнення. Саме завдяки цьому до Берліна, крім Свінтон, приїхали також самі Коени, Ченнінг Тейтум, Джордж Клуні...

54-річний Клуні, утім, не обмежив своє перебування у Німеччині позуванням перед камерами. Він і його дружина, правозахисниця Амаль, зустрілися з німецькою канцлеркою Анґелою Меркель, щоб обговорити проблему біженців. Напередодні цієї зустрічі, до речі, відповідаючи на запитання журналіста про ставлення до політики відкритих дверей, яку проводить канцлерка Німеччини, Клуні заявив, що повністю її підтримує.

Без гострих питань

При цьому треба зазначити, що актуальна суспільно-політична тематика - не найсильніша сторона прес-конференцій "Берлінале": часу на спілкування з зірками мало, журналістів багато, і за глибиною питань у цій ситуації ніхто не женеться.

Так, наприклад, на прес-конференції творців фантастичної драми "Спецвипуск опівночі" (Midnight Special, вона також протендує на "Золтого ведмедя" фестивалю) Кірстен Данст, яка зіграла маму хлопчика з паранормальними здібностями, встигла розповісти, що всі деталі зйомок продумав режисер Джефф Ніколс і що до вибору фільмів вона в останні років п'ять почала ставитись критичніше. Ось, здається, і все. А вже через кілька годин після спілкування з журналістами 33-річна актриса стояла на червоній доріжці у блискучій чорній сукні без рукавів. Зірка з усмішкою роздавала автографи, тоді як помічники безуспішно намагалися накинути їй на плечі довге пальто, заплутавшись у його рукавах: надворі все ж зима.

Комуністичні викрадачі Цезаря

Крім американських стрічок до конкурсної програми увійшла й картина німецького виробництва - "24 тижні" Анне Цори Беррахед. Фільм розповідає про комедійну актрису, яка чекає на другу дитину. Під час вагітності жінка дізнається, що малюк народиться хворим, і вимушена самотужки приймати непросте рішення, від якого залежить майбутнє ще ненародженого малюка, її сім'я і кар'єра.

Кадр з фільму "Еліксир"
Кадр з фільму "Еліксир"Фото: League of Experimental Cinema

Українського і російського кіно в конкурсній програмі цього разу взагалі не виявилося, і лише кілька фільмів потрапили до інших секцій фестивалю. Так, у конкурсній програмі кіно для підлітків Generation14plus бере участь комедія Михайла Местецького "Ганчірковий союз", алегоричний фільм "Еліксир" взяли до престижної секції "Берлінале" "Форум". У дебютній роботі 32-річного російського режисера Данила Зінченка йдеться про пошуки еліксира безсмертя, для створення якого вченому потрібен "концентрат" російської душі. Тому тут з'являються такі архетипи, як партизани, космонавт, чиновник... Кількість охочих потрапити на прем'єрний показ цієї стрічки вражала: після палких запевнянь співробітниць кінотеатру, що місць у залі справді більше нема, піти ні з чим довелося не одному десятку глядачів.

Та все-таки це лише виняток для нинішнього "Берлінале". Щоправда, опосередковано російська тема (звісно, в дуже широкому сенсі) проходить через багато фільмів: від фільму братів Коенів "Аве, Цезар!", що викликав захоплення критиків, де героя Джорджа Клуні викрадає група "комуністичних сценаристів" до канадської стрічки "Борис без Беатріс", головний герой якої Борис Малиновський, судячи з усього, - нащадок емігрантів з Росії. Його коханкою стає доглядальниця його хворої дружини - золотокура Клара Іноземцева, яка періодично вимовляє російською фрази на зразок "Я не твоя іграшка", які не надо природно звучать російською.

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою