1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Норвегія виділяє чотири мільйони євро допомоги Україні

Стас Соколов9 лютого 2016 р.

Норвезький уряд виділяє 40 мільйонів норвезьких крон (4,15 мільйона євро) гуманітарної допомоги для підтримки українців, що опинилися у скруті, заявив статс-секретар міністерства закордонних справ країни.

https://p.dw.com/p/1HrtV
Автобуси для внутрішніх біженців під Дебальцево (архівне фото)
Автобуси для внутрішніх біженців під Дебальцево (архівне фото)Фото: Reuters/M. Shemetov

П'ять мільйонів українців потребують гуманітарної допомоги, у тому числі 1,5 мільйона внутрішньо переміщених осіб, які були змушені полишити свої домівки через війну на Донбасі та окупацію Криму. З огляду на таку ситуацію Норвегія виділить 40 мільйонів норвезьких крон (близько 4,15 мільйона євро) для підтримки України, наводить заяву статс-секретаря міністерства закордонних справ країни Торе Хаттрема сайт уряду Норвегії.

Половину суми отримає Норвезька рада у справах біженців, що працює із гуманітарними проблемами на сході України. Другу половину розподілять серед Міжнародного комітету Червоного Хреста, Міжнародної організації з міграції, а також Halo Trust (організація, що опікується розмінуванням) і Управління ООН з координації гуманітарних питань.

Осло чекає на реформи

"Конфлікт в Україні все ще дуже серйозний. Критично важливо, щоб усі сторони дотримувалися своїх зобов'язань та працювали над політичним рішенням. Це буде моїм меседжем українській владі під час мого візиту", - заявив Хаттрем, який відвідує Україну 7-9 лютого. Його візит став продовженням пакету підтримки України від Норвегії, започаткованого під час відвідання Києва прем'єр-міністеркою Ерною Солберг у листопаді 2014 року.

Хаттрем підкреслив, що Осло планує бути надійним партнером Києва у майбутньому, проте ці відносини залежать від проведення в Україні широкомасштабних реформ. У Києві Хаттрем зустрічається з українськими чиновниками, а також з місцевими та міжнародними активістами. "Україна потребує нашої підтримки, проте ми маємо також встановити чіткі вимоги до результатів", - резюмував статс-секретар.

Німецькі будиночки для біженців з Донбасу: рік гуманітарному проекту (27.01.2016)

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою