1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Київ запевнив послів G7 у єдності влади заради реформ

Стас Соколов4 лютого 2016 р.

Петро Порошенко на зустрічі з послами G7 вказав на необхідність перезавантаження уряду та збереження посад "міністрами-реформаторами".

https://p.dw.com/p/1Hpto
Голова Верховної Ради, президент та прем'єр-міністр України (архівне фото)
Голова Верховної Ради, президент та прем'єр-міністр України (архівне фото)Фото: picture-alliance/dpa/Lazarenko

Президент Петро Порошенко, голова Верховної Ради Володимир Гройсман та прем'єр-міністр Арсеній Яценюк на зустрічі з послами країн Великої сімки (G7) та головою представництва ЄС у четвер, 4 лютого, запевнили дипломатів у збереженні єдності української влади і прагненні продовжувати реформи, повідомив посол Японії в Україні Шигекі Сумі.

"Президент, прем'єр-міністр та спікер запевнили нас у тому, що вони співпрацюватимуть у єдності заради реформування країни", - цитує Сумі агенція "Українські новини". Він додав, що дипломати пообіцяли Києву свою підтримку.

На зустрічі, яка тривала близько двох годин, також обговорили ситуацію навколо резонансної заяви про відставку міністра економічного розвитку і торгівлі Айвараса Абромавичуса. Водночас посол Японії відмовився відповідати на запитання, чи йшлося на зустрічі про можливу відставку Арсенія Яценюка.

Як зазначається у повідомленні прес-служби президента України, Петро Порошенко на зустрічі наголосив, що для продовження реформ необхідно негайного перезавантажити уряд. При цьому, за словами Порошенка, міністри-реформатори та їхні команди мають залишитися.

Подальша співпраця з МВФ

Голова представництва ЄС в Україні Ян Томбінський додав, що на зустрічі обговорили і подальше кредитування Києва з боку МВФ. "Йшлося про те, що мають бути виконані всі домовлені з МВФ положення, щоб дати дорогу подальшому фінансуванню", - наводить його слова "Інтерфакс-Україна". Конкретних загроз зриву чотирирічної програми Фонду для України на 17 мільярдів доларів США Томбінський не назвав.

Нагадаємо, напередодні посли країн Заходу відреагували на заяву про відставку Айвараса Абромавичуса, закликавши українських лідерів відкинути "свої дріб’язкові розбіжності, назавжди залишити у минулому корисливі інтереси, що гальмували розвиток країни протягом десятиліть, та активізувати проведення необхідних реформ".

Скандал в Україні: міністр звинувачує АП у корупції (03.02.2016)

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою