1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Ґабріель:"Північний потік-2" має гарантувати транзит Україні

Аніта Грабська30 січня 2016 р.

Проект газопроводу просуватиметься, тільки якщо Росія надасть гарантії збереження статусу транзитної держави для України та надійного газопостачання до Східної Європи, пообіцяв віце-канцлер ФРН.

https://p.dw.com/p/1Hm8V
Зіґмар Ґабріель і Матеуш Моравецький у Варшаві
Зіґмар Ґабріель і Матеуш Моравецький у ВаршавіФото: picture-alliance/dpa/B.von Jutrczenka

Проект газопроводу "Північний потік-2" прогресуватиме лише в тому разі, якщо Україна збереже статус транзитної держави і Росія надасть гарантії надійного постачання газу до країн Східної Європи. Про це заявив віце-канцлер і міністр економіки Німеччини Зіґмар Ґабріель під час переговорів із польським урядом у п'ятницю, 29 січня, в Варшаві.

Окрім продовження транзиту газу до Європи через Україну після 2019 року, Росія повинна гарантувати безперервне постачання газу до Польщі, Білорусі та Німеччини через газопровід "Ямал", уточнив віце-канцлер. Він заявив, що вже говорив про це з Москвою. Газопровід "Північний потік-2" для Німеччини є питанням бізнесу, а для Польщі - політичним питанням, передає слова Ґабріеля інформагенція Reuters.

Варшава - проти

Керівництво Польщі виступає проти будівництва "Північного потоку-2", вважаючи це не економічним, а політичним проектом, який суперечить європейському законодавству і підриває енергетичну солідарність у Європі.

Віце-прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький під час переговорів із німецьким віце-канцлером назвав ризикованим збільшення обсягів газопостачань до Європи з Росії. "У нас є проблема… в Україні триває війна, а поки наш головний торговельний партнер провадить переговори щодо збільшення обсягів постачань за допомогою "Північного потоку-2"", - сказав урядовець.

Нагадаємо, російський "Газпром" і група європейських компаній у 2015 році домовилися про будівництво газопроводу "Північний потік-2". Цей проект викликає заперечення переважно серед країн Центральної і Південної Європи, які занепокоєні можливим посиленням енергетичної залежності від Росії. Європейська Комісія попередила інвесторів, що проект буде перевірено на відповідність законодавству ЄС. У чернетці документу Єврокомісії на тему енергетичної стратегії ЄС вказано, що "в поточному геополітичному контексті, як-от ситуація в Україні, газова система ЄС залишається вразливою".

У грудні 2015 року канцлерка Німеччини Анґела Меркель визнала наявність розбіжностей між окремими державами ЄС щодо "Північного потоку-2" на саміті Євросоюзу, а також назвала проект спорудження газопроводу "приватним".

Навіщо Німеччині "Північний потік-2"?

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою