1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Аксель Фішер: у ПАРЄ не забули про Надію Савченко

Вікторія Власенко, Страсбург26 січня 2016 р.

Новий доповідач моніторингового комітету Парламентської асамблеї Ради Європи по Україні Аксель Фішер про свої плани на посаді, війну на Донбасі та потуги щодо визволення Надії Савченко.

https://p.dw.com/p/1Hk52
Аксель Фішер
Аксель ФішерФото: picture-alliance/dpa

За ходом демократичних перетворень та дотриманням прав людини в Україні від моніторингового комітету Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) відтепер стежитиме німецький депутат, християнський демократ Аксель Фішер. Своїми оцінками політичних процесів в Україні та настроями в ПАРЄ щодо українського питання він поділився з DW.

DW: Пане Фішер, як триває ваш діалог з українського владою як новопризначеного доповідача ПАРЄ з питань України?

Аксель Фішер: Мій попередній досвід спілкування дозволяє мені сподіватися, що це буде відкритий, відвертий і серйозний діалог. Мій перший візит до Києва як доповідача відбудеться на початку лютого. Ми поки що працюємо над порядком денним цього візиту, але, гадаю, у Києві я проведу зустрічі на найвищому політичному рівні - з президентом, главами парламенту й уряду, а також з представниками неурядових організацій.

Чи задовільним, на ваш погляд, є темп реформ в Україні?

Надзвичайно важливо, щоб уряд, парламент, самі громадяни розуміли важливість реформ і продовжували цей процес, не зупиняючись і незважаючи на труднощі.

Минулого тижня Європарламент констатував, що корупція є найбільшим викликом процесу реформ в Україні. Ви погоджуєтеся з цим твердженням?

Я абсолютно з цим згоден. Бо вважаю боротьбу з корупцією найважливішим елементом у процесі реформ, оскільки корупція повністю підриває мораль суспільства на всіх рівнях. На моє загальне враження, боротьба з корупцією в Україні рухається у правильному напрямку, але більш детальніше я зможу розповісти вам про це, коли побуваю у Києві і поспілкуюся з українською владою.

Складається враження, що справа Надії Савченко поступово вийшла поза межі уваги ПАРЄ. Асамблея полишила спроби звільнити свого представника з незаконного тюремного ув'язнення в Росії?

У деяких ситуаціях тиха боротьба ліпша, ніж відкрита. Повірте, асамблея працює в цьому напрямку, але не публічно.

Яка стратегія ПАРЄ щодо пошуку можливих рішень конфлікту на Донбасі?

Зараз у рамках моніторингового комітету ПАРЄ створено підкомітет, який займається питаннями подібних конфліктів, які існують на територіях інших країн-членів Ради Європи. Головою цього підкомітету обрано австрійського депутата Штефана Шеннаха від групи соціалістів, а заступником - представника Македонії в ПАРЄ Александра Ніколоскі (Європейська народна партія. - Ред.). У рамках сесії цей підкомітет проведе свою зустріч, де серед інших тем обговорюватиметься й ситуація на Донбасі.

Наскільки сильними є настрої серед депутатів ПАРЄ щодо зняття санкцій з російської делегації за наступної можливої нагоди?

До цього питання ми повернемося, можливо, під час нашої жовтневої сесії чи через рік, у січні. Для мене є абсолютно очевидним, що Росія повинна виконати мінські домовленості та рекомендації резолюцій ПАРЄ. Це наша чітка позиція, яку ми весь час повторюємо і повторюватимемо нашим російським колегам. Все було б значно простішим, якби Росія демонструвала хоча б найменші ознаки прогресу за тими пунктами, про які говорить асамблея. Якби вона зробила хоча б один крок вперед, тоді б і ми зі свого боку пішли назустріч. Адже це єдиний спосіб вийти із ситуації. Але я сподіваюся, що ми все-таки знайдемо шляхи для діалогу з Росією і для того, щоб повернути росіян в ПАРЄ, проте вони повинні виконати те, на що вказує асамблея. Тим часом Росія продовжує свою діяльність в Комітеті міністрів РЄ. І це спілкування дуже важливе, оскільки завдяки йому ми можемо визначити шляхи, яким далі має рухатися ПАРЄ і вся Рада Європи.

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою