1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Резолюція Європарламенту щодо України, Грузії та Молдови

Вікторія Власенко21 січня 2016 р.

Єврокомісія має надати Україні безвізовий режим без зволікань, а Київ має негайно братися за втілення реформ у життя, наголошується в резолюції євродепутатів, ухваленій 21 січня в Стразбурзі.

https://p.dw.com/p/1HhgN
Європарламент у Стразбурзі
Європарламент у СтразбурзіФото: picture-alliance/AP Photo/F. Florin

У Європарламенті вважають, що "задавнена корупція" є найбільшим викликом для успішного проведення реформ в Україні і наголошують, що успіх Києва у протистоянні з зовнішнім ворогом повністю залежить від здорової економіки та стабільної демократії. Про це йдеться в резолюції Європарламенту "Угоди про асоціацію з Грузією, Молдовою та Україною", яка було ухвалена в четвер, 21 січня, під час пленарного засідання у Страсбурзі.

Євродепутати привітали введення в дію угоди про асоціацію та зони вільної торгівлі, зокрема з Україною, а також повністю підтримали фінансову й технічну допомогу, яку надає Києву Європейський Союз. "Проте фінансова допомога ЄС має надаватися лише на підставах конкретних кроків у реформах", - йдеться у резолюції. У тексті наголошується, що будь-які фонди для допомоги Грузії, Молдові та Україні "повинні витрачатися з користю". Євродепутати закликали ці країни дотримуватися своїх зобов'язань перед ЄС і негайно втілити глибокі структурні реформи. Вони також висловили сподівання, що Європейська рада та уряди країн-членів ЄС без зволікань нададуть Грузії та Україні, які виконали всі відповідні вимоги Єврокомісії, безвізовий режим.

Російський фактор

У розділі резолюції, присвяченому Україні, євродепутати засудили санкції та обмеження, котрі Москва запровадила відносно Києва у відповідь на створення зони вільної торгівлі з ЄС. Як заявили євродепутати, таким чином Росія "порушила норми СОТ та інші двосторонні торговельні угоди". При цьому, як зазначається в документі, Єврокомісія продемонструвала "безпрецедентну відкритість", щоб розвіяти всі страхи Росії з приводу наслідків створення ЗВТ між Україною та Євросоюзом для російської економіки. "Проте російська сторона так і не змогла навести конкретних прикладів таких наслідків", - говориться в резолюції.

Євродепутати пропонують країнам-членам ЄС підтримати енергетичну незалежність Києва і радять їм "уникати будівництва нових газопроводів в обхід України", а саме участі в проекті Північний потік-2, який має на меті постачати російський газ в Європу.

Крім цього, Європарламент поклав на Кремль відповідальність за зрив мінських домовленостей, які мали бути виконані до 31 грудня 2015 року, нагадавши, що умова про відновлення Україною контролю над своїми кордонами "не матеріалізувалась", а всі незаконно ув'язненні громадяни України, зокрема Надія Савченко та Олег Сенцов, так і не були звільнені.

Неподолана корупція

Євродепутати похвалили українську владу за створення Національного антикорупційного бюро, проте наголосили, що "найбільшим викликом для зусиль у проведенні реформ" у державі залишається глибоко вкорінена корупція. У Європарламенті також розуміють, що стан війни, в якому Україна живе вже другий рік, є серйозною перешкодою для проведення реформ, проте переконані, що економічне зростання та демократичне законодавства допоможе Україні протистояти зовнішній агресії.

Згадали в резолюції і референдум щодо угоди про асоціацію з Україною, який має відбутись у квітні в Нідерландах. Євродепутатів турбує контекст, у якому триває підготовка до цього консультативного референдуму. "Але Європарламент вірить, що рішення нідерландців буде прийняте з розумінням суті угоди і з врахуванням її відчутного впливу на ЄС та на самі Нідерланди", - говориться в тексті резолюції.

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою