1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Єврокомісар з міграції: криза біженців погіршується

Наталія Мехед15 січня 2016 р.

Єврокомісар з питань міграції визнав, що заходи з подолання кризи біженців виявилися малоефективними та заявив про загрозу Шенгенській зоні. Потік біженців до Німеччини залишається високим.

https://p.dw.com/p/1He0A
На австрійсько-німецькому кордоні
На австрійсько-німецькому кордоніФото: Getty Images/AFP/C. Stache

Спроби взяти кризу біженців під контроль досі виявилися провальними, а дедалі більше країн ЄС запроваджують прикордонний контроль - ця тенденція може порушити єдність блоку. З такою заявою виступив єврокомісар з питань міграції, внутрішніх справ і громадянства Димітріс Аврамопулус у Брюсселі в четвер, 14 січня. "Ситуція погіршується", - цитує його агенція AP. Як зазначається, після Різдва та Нового року до Греції, приміром, щоденно прибувають до чотирьох тисяч біженців.

За словами Аврамопулуса, у вересні торік ЄС ухвалив план про розподілення 160 тисяч біженців, що прибули до Греції та Італії. Однак в реальності менше 300 з них знайшли свої домівки в інших країнах. Також поввільно просувається прийом біженців в Туреччині. "Ці схеми не принесли очікуваних результатів", - констатував Аврамопулос.

Проблема депортації

Єврокомісар також зазначив, що не всі біженці шукають в Європі захисту - значна частина з них намагається знайти кращу роботу, хоча й очевидно, що їхні прохання на притулок буде відхилено. Однак вислати цих біженців з ЄС - проблематична справа. Із сотень тисяч біженців, які прибули до Європи з вересня, лише менше 900 були відправлені назад. "Європа буде забезпечувати захист для тих, хто його потребує, а ті, які не мають права перебувати тут, мають бути повернуті", - наголосив Аврамопулос.

Димітріс Аврамопулус відвідує грецький острів Лесбос, куди прибуває чимала хвиля мігрантів. Архівне фото
Димітріс Аврамопулус відвідує грецький острів Лесбос, куди прибуває чимала хвиля мігрантів. Архівне фотоФото: Getty Images/AFP/D. Dilkoff

Він також заявив про загрозу існуванню Шенгенській зоні, тому Єврокомісія у березні виступатиме із заходами щодо посилення зовнішніх кордонів. "Якщо Шенгенська зона впаде, це буде початком кінця Європейського проекту", - застеріг єврокомісар.

Німеччина запроваджує посвідчення для біженців

Між тим Німеччина, яка робить один з найбільших внесків у прийом біженців, запроваджує для прохачів притулку спеціальні посвідчення. Відповідний закон Бундестаг схвалив в четвер,14 січня, повідомляє Reuters. Згідно з ним, претенденти на отримання статусу біженця отримуватимуть це посвідчення одразу після прибуття, починаючи з лютого цього року. У цьому документі, крім персональних даних, вказуватимуть також відомості про стан здоров'я, освіту, професію та копії відбитків пальців. Усі дані будуть внесені до спеціальної бази.

Ці посвідчення, на думку німецької влади, мають полегшити пошук роботи для біженців та унеможливити їх реєстрацію у кількох містах одночасно. Крім того, лише за наявності цього посвідчення біженці зможуть отримувати соціальну допомогу.

Як повідомляє у п'ятницю, 15 січня, газета Bild з посиланням на дані відомства у справах міграції та біженців, з початку року до Німеччини прибула вже понад 51 тисяча біженців. Інше видання, Frankfurter Rundschau, зазначає ще одну тенденцію - дедалі більше прохачів притулку, які прибувають до ФРН, походять з Алжиру та Марокко. Лише в грудні прибуло майже 2300 алжирців та 3000 марокканців.

ЄС переглядає політику щодо біженців

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою