1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Уродженці Києва присуджено премію імені Лейбніца

Віталій Кропман, Валерій Сааков11 грудня 2015 р.

Директорка Інституту біофізичної хімії Товариства Макса Планка у Геттінгені Марина Родніна отримає премію за "провідний внесок у розуміння функції рибосом".

https://p.dw.com/p/1HLe6
Уродженці Києва присуджено премію імені Лейбніца
Фото: Fotolia/Franz Pfluegl

Серед 10 вчених, що удостоїлися престижної премії імені Ґоттфріда Вільгельма Лейбніца за 2016 рік, Німецьке науково-дослідницьке співтовариство (DFG) назвало біолога та біохіміка Марину Родніну. Вона обіймає пост директорки Інституту біофізичної хімії Товариства Макса Планка у Геттінгені. Про це у четвер, 10 грудня, повідомив сайт DFG.

Як зазначається у прес-релізі, професорці Родніній нагороду присуджено за "провідний внесок у розуміння функції рибосом". 55-річна вчена народилася у Києві і там захистила дисертацію у галузі молекулярної біології та генетики. 1990 року Марина Родніна почала працювати в університеті Віттен-Хердекке у рамках наукової стипендії від фонду Александра фон Гумбольдта. Тут вона згодом отримала посаду професорки фізичної біохімії. З 2008 року вона - директорка Інституту біофізичної хімії Товариства Макса Планка (Інститут імені Карла-Фрідріха Бонгеффера) у Геттінгені.

Заснована 1986 року премія імені Лейбніца, яку присуджують за видатні наукові досягнення, у грошовому вираженні перевищує Нобелівську премію: кожен з лауреатів отримує 2,5 мільйона євро. Ці гроші вони зобов'язані впродовж семи років витратити на фінансування науково-дослідницьких проектів за своїм вибором. Урочиста церемонія вручення премії імені Лейбніца відбудеться 1 березня 2016 року у Берліні.

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою