1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

ЗМІ: Європа може прийняти 400 тисяч біженців з Туреччини

Дмитро Прокопчук29 листопада 2015 р.

У разі успішної співпраці з Туреччиною в питанні контролю за потоком біженців через її територію до ЄС країни Європи можуть домовитися офіційно прийняти до себе 400 тисяч біженців, що перебувають на турецькій території.

https://p.dw.com/p/1HEBg
Фото: Reuters/Y. Behrakis

У Європі сформувалася група країн, готових прийняти певну кількість біженців з Близького Сходу, які нині перебувають в Туреччині, у обмін на сприяння Туреччини зменшенню потоку біженців до ЄС. Про це пише німецьке видання Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung (FAS) у неділю, 29 листопада.

За інформацією газети, канцлерка Німеччини Анґела Меркель та президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер проведуть перед початком саміту ЄС-Туреччина в неділю певного роду "зустріч добровольців". В цій зустрічі в Брюсселі мають взяти участь лідери країн Євросоюзу, готових прийняти до себе біженців. За інформацією FAS, ідеться про Німеччину, Бельгію, Нідерланди, Люксембург, Австрію, Швецію, Фінляндію, Францію та Грецію. Як пише видання, яке посилається на свої джерела, близькі до сторон переговорів, на даний момент говорять про цифру в 400 тисяч біженців, які ЄС міг би офіційно прийняти від Туреччини.

Перед початком саміту ЄС-Туреччнина в Брюсселі президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер заявив про суттєве поглиблення відносин між Брюсселем та Анкарою. "Самітом ЄС-Туреччина ми поглиблюємо партнерство з нашим важливим сусідом - і не лише тому, що ми сильно потребуємо одне одного, а й тому, що ми хочемо разом досягнути більшого", - сказав Юнкер німецькому виданню Bild am Sonntag, що вийшло друком у неділю.

ЄС та Туреччина планують узгодити план з метою зменшити потік біженців, які прибувають через цю країну до Європи. Заплановано, що Брюссель надасть Анкарі три мільярди євро для реалізації програм із підтримки біженців, які перебувають на території країни. Зокрема від Туреччини вимагають також забезпечення мігрантам легшого доступу до ринку праці в країні. Серед потенційних поступок Анкарі називають також скасування візового режиму для турецьких громадян, які відвідують ЄС із короткостроковими поїздками.

Біженці в Європі: політики змінюють курс?

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою