1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Кемерон домагатиметься більшої автономії для Лондона в ЄС

Валерій Сааков10 листопада 2015 р.

За словами прем’єр-міністра Великобританії, Брюсселю слід провести низку реформ, які уможливили б збереження Великобританії у складі Європейського Союзу. Одна з ключових вимог - обмеження "соцтуризму" мігрантів.

https://p.dw.com/p/1H3HQ
Кемерон після виступу у Чатем Хаусі
Кемерон після виступу у Чатем ХаусіФото: Getty Images/AFP/A. Dennis

Європейському Союзу слід провести низку реформ, аби уможливити подальше перебування Великобританії у ЄС, заявив у вівторок, 10 листопада, прем’єр-міністр Великобринії Девід Кемерон, виступаючи перед аудиторією в Королівському інституті міжнародних відносин Чатем Хаус у Лондоні. За словами Кемерона, потрібні "зміни, яких не уникнути", наводить його слова агенція AP.

Голова британського уряду уточнив вимоги, перелік яких надіслав голові Європейської Ради Дональдові Туску. По-перше, Великобританія воліла б, щоб Брюссель гарантував певний захист від тиску Єврогрупи для країн, які не є членами Єврозони, як сама Великобританія. "Ми - гордий та незалежний народ. І прагнемо й надалі залишатись таким", - наголосив очільник британського уряду. По-друге, Лондон волів би припинити практику зловживання соціальною допомогою та іншими вигодами, які приваблюють до Сполученого Королівства мігрантів з бідніших країн ЄС. Водночас Великобританія виступає проти подальшого розширення повноваження інституцій ЄС в Брюсселі.

Ще однією вимогою Лондона є те, щоб дозволити національним парламентам кількох країн ЄС накладати вето на рішення, які ухвалює Єврокомісія чи будь-які інші інституції ЄС, сказав Кемерон. На його думку, не йдеться про введення "права вето для кожного національного парламенту". Проте Лондон хоче "побачити новий устрій, де групи національних парламентів разом скасовують дію законів ЄС, якщо вони не відповідають їхнім національним інтересам", - наводить слова британського прем’єра агенція Reuters.

В Єврокомісії вже назвали деякі з цих вимог Кемерона "дуже проблематичними", зазначає AFP. Голова Європейської Ради Дональд Туск підтвердив те, що отримав листа від Кемерона. Переговори з перегляду умов членства мають розпочатися вже наступного тижня.

Як відомо, до кінця 2017 року британці голосуватимуть на референдумі щодо подальшого перебування в складі ЄС.

Британська дискусія: бути чи не бути в ЄС?

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою

Більше публікацій