1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

ОБСЄ: "ДНР" та "ЛНР" перешкоджають роботі CММ

Катерина Каплюк29 жовтня 2015 р.

Представники самопроголошених "ДНР" та "ЛНР" перешкоджають доступу місії ОБСЄ до майданчиків відведеної важкої техніки. Окрім того, місія зафіксувала наявність важкого озброєння на лінії зіткнення в зоні АТО.

https://p.dw.com/p/1GwYF
Александер Гуґ
Александер ГуґФото: OSCE/Jonathan Perfect

Представники самопроголошених "ДНР" і "ЛНР" перешкоджають доступу спостерігачів спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ до майданчиків відведеної важкої техніки і озброєння. Про це в четвер, 29 жовтня, заявив заступник голови СММ ОБСЄ в Україні Александер Гуґ.

"СММ ОБСЄ продовжує моніторинг процесу відведення артилерії до 100 міліметрів і мінометів до 120 міліметрів. Місія відвідувала місця відведення. З жалем констатую, що в непідконтрольній українській владі зоні місію не допустили до місць зберігання такого озброєння", - наголосив він. Гуґ також зазначив, що це є порушенням положень додаткового протоколу мінських угод. "Вони не пускають нас до майданчиків - ми не можемо проводити верифікацію", - додав представник ОБСЄ.

"ЛНР" постійно не сприяє верифікації нашою місією відводу важкого озброєння на підконтрольних їм територіях. Вони не дозволяють нам перевіряти серійні номери озброєнь", - цитує його слова "Інтерфакс-Україна".

Водночас Гуґ заявив, що спостерігачі місії до цього часу фіксують наявність важкого озброєння на лінії зіткнення в зоні АТО. "Постійна присутність важкого озброєння в зоні, яка вважається безпечною територією. 19 жовтня безпілотник місії зафіксував два танки в підконтрольному "ДНР" селі Безіменному і 25 танків біля села Сонцевого. 20 жовтня в селі Гранітному, підконтрольному українській владі, безпілотник зафіксував перевезення закамуфльованої артилерійської установки", - зазначив Гуґ.

"25 жовтня ми фіксували відсутність важкого озброєння на майданчиках відведення. Зокрема, 12 танків на підконтрольних українській владі територіях і дві установки "Град" на території, підконтрольній "ДНР", - додав Гуґ.

Нагадаємо, наприкінці вересня у Мінську була досягнута домовленість про відведення від лінії розмежування танків, артилерії калібру до 100 міліметрів та мінометів калібру до 120 міліметрів. Відведення має бути здійсненим у два етапи - окремо в північній та південній частині зони АТО. На реалізацію першого етапу у секторі "Північ" у частині Луганщини передбачалось 15 днів. Другий етап у секторі "Південь", що охоплює невелику частину Луганщини і усю Доннечину, має тривати 24 дні. Ще раніше була досягнута домовленість про відведення з лютого 2015 року від лінії розмежування важкого озброєння.

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою