1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

IPHR передала до МКС матеріали про воєнні злочини на Донбасі

Наталія Мехед27 жовтня 2015 р.

Організація "Міжнародне партнерство з прав людини" зібрала понад 300 свідчень про воєнні злочини та злочини проти людяності на Донбасі, скоєні обома сторонами конфлікту. Матеріали передані до Гааги.

https://p.dw.com/p/1GuiL
Міжнародний кримінальний суд у Гаазі
Міжнародний кримінальний суд у ГаазіФото: picture-alliance/dpa

Неурядова організація "Міжнародне партнерство з прав людини" (IPHR) передала до Міжнародного кримінального суду (МКС) в Гаазі матеріали щодо воєнних злочинів та злочинів проти людяності, скоєних на Сході України. Як повідомляється у понеділок, 26 жовтня, на сайті організації зі штаб-квартирою в Брюсселі, відповідні документи були передані ще 23 жовтня. Матеріали були зібрані в раках проекту, спрямованого на запобігання безкарності за серйозні злочини, вчинені під час збройного конфлікту на Донбасі.

Як повідомив координатор і юрист проекту Сімон Папуашвілі під час зустрічі з представниками МКС, загалом було проведено 32 місії, під час яких зібрано понад 300 свідчень жертв та свідків цих злочинів. За його словами, співробники IPHR зібрали інформацію про контекст кожного випадку, деталі заявленого злочину та інформацію про можливих підозрюваних.

Папуашвілі зазначив, що йдеться про порушення, скоєні обома сторонами конфлікту, однак переважно це стосується злочинів, вчинених сепаратистами на підконтрольній їм частині Донбасу.

Київ має обмежені можливості

У свою чергу керівник програми з прав людини і правосуддя в міжнародному фонді "Відродження" Роман Романов зазначив, що українська влада не має достатньо можливостей, щоб забезпечити ефективне і неупереджене розслідування злочинів на непідконтрольних територіях.

Між тим координатора польової місії IPHR в Україні Світлана Валько розповіла, що зібрані докази розділені на п'ять категорій: тортури, вбивства, обстріли, крадіжки майна й утримування військовополонених. За її словами, польова місія розраховує зібрати більше доказів про злочини, скоєні українською стороною пізніше, коли жертви будуть менше боятися свідчити про пережите ними.

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою