1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Українці отримали найбільше дозволів на проживання в ЄС

Ксенія Польська, Валерій Сааков20 жовтня 2015 р.

Громадяни України, США, Китаю та Індії у 2014 році лідирували за кількістю отриманих посвідок на проживання в Євросоюзі. За даними Євростату, 13 відсотків із тих, хто одержав дозвіл на проживання, - українці.

https://p.dw.com/p/1Gr8j
У 2014 році найбільше дозволів на проживання у країнах ЄС видали українцям
Фото: picture-alliance/dpa/P. Zinken

У 2014 році українці отримали в Євросоюзі більше дозволів на проживання, ніж громадяни будь-якої іншої країни. Про це у вівторок, 20 жовтня, повідомило Європейське статистичне агентство у Люксембурзі. 302800 українських громадян стали резидентами ЄС. Це склало 13 відсотків від сукупного числа нових резидентів. На другому місці за кількістю тих, хто отримав посвідку на проживання в Євросоюзі, - громадяни США (8,6 відсотка), на третьому - Китай (7,4 відсотка), на четвертому - Індія (5,8 відсотка). Загалом на громадян названих чотирьох країн торік припала одна третина від загального числа виданих у ЄС дозволів на проживання.

Громадянам України посвідки на проживання надавали в ЄС переважно з причини працевлаштування - майже 70 відсотків дозволів українцям видали у зв'язку з роботою. З цим же обґрунтуванням резидентами ЄС стала більшість індійців. Китайці та бразильці, своєю чергою, отримали дозвіл на проживання у зв'язку з навчанням, а громадяни Марокко, Туреччини та Росії - переважно з сімейних причин.

Польща лідирує

Країною, що видала найбільше посвідок на проживання українцям, стала Польща. На неї припадає понад 80 відсотків дозволів від сукупного числа. Чехія та Словаччина прийняли на постійне місце проживання більше українців, ніж претендентів з інших країн. Росіяни стали головною групою з тих, хто отримав дозвіл на проживання в Болгарії, країнах Балтії та Фінляндії.

Загалом упродовж 2014 року право на постійне проживання в Євросоюзі видали 2,3 мільйона первинних прохачів. Це на дев'ять відсотків менше, ніж 2008 року. Країнами-лідерами за кількістю дозволів для нових резидентів 2014 року стали Великобританія, Польща, Німеччина. За ними з незначним відставанням йдуть Франція, Італія та Іспанія. Ці шість країн прийняли три чверті усіх нових резидентів ЄС.

Європа без кордонів: останній шанс для України

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою