1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Нобелівську премію миру отримає туніський демократичний рух

Аніта Грабська9 жовтня 2015 р.

Премію Квартету присудили за зусилля, спрямовані на побудову плюралістичної демократії в Тунісі під час "арабської весни", пояснили в Нобелівському комітеті.

https://p.dw.com/p/1GlO7
Медаль Альфреда Нобеля
Медаль Альфреда НобеляФото: picture-alliance/dpa/Kay Nietfeld

Нобелівську премію миру 2015 року отримає туніський Квартет національного діалогу, повідомив Нобелівський комітет у п’ятницю, 9 жовтня, у столиці Норвегії Осло, передає інформагенція dpa. Премію Квартету присудили за "рішучий внесок у побудову плюралістичної демократії" в Тунісі під час "арабської весни", говориться в обґрунтуванні.

Створений у 2013 році Квартет національного діалогу складається з Федерації профспілок Тунісу, Федерації роботодавців, Правозахисної ліги та Палати адвокатів. Нобелівський комітет висловив сподівання, що нагорода забезпечить шлях Тунісу до демократії. Водночас премія миру, на думку комітету, має стати "стимулом для всіх, хто хоче сприяти миру та демократії на Близькому Сході, у Північній Африці та в усьому світі".

Представники туніського Квартету національного діалогу
Представники туніського Квартету національного діалогуФото: Reuters/Z. Souissi

Церемонія нагородження відбудеться в Осло 10 грудня, у дату смерті засновника премії Альфреда Нобеля. Переможці отримають вісім мільйонів шведських крон (близько 860 тисяч євро в перерахунку). Раніше Нобелівський комітет оголосив імена лауреатів премії з хімії, фізики, медицини та літератури.

Фавориткою на отримання премії миру-2015 вважалася німецька канцлерка Анґела Меркель за її участь у розв’язанні конфлікту в Україні та політику щодо подолання кризи біженців у Європі. На премію також претендували Папа Римський Франциск І, російське видання "Новая газета", держсекретар США Джон Керрі та міністр закордонних справ Ірану Джавад Заріф (за їхні дипломатичні зусилля для ухвалення міжнародної угоди щодо атомної програми Ірану), блогер із Саудівської Аравії Раїф Бадаві, засуджений до 10 років ув’язнення за боротьбу за свободу слова у своїй країні, та інші особистості, передає інформагенція АР.

Торік Нобелівську премію миру присудили 18-річній пакистанській правозахисниці Малалі Юсуфзай та 61-річному індійському активісту з захисту прав дітей Кайлашу Сатьяртхі.

Літературний "Нобель"-2015: пам'ятник стражданню і мужності

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою

Більше публікацій