1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Інтерв’ю DW з доповідачем ПАРЄ з питань України

Інтерв'ю провела Вікторія Власенко1 жовтня 2015 р.

Іспанський депутат Джорді Шукла, доповідач ПАРЄ з питань України, в інтерв’ю DW про загрозу, яку несе замороження конфлікту на Донбасі та про те, чому вважає недоречними будь-які порівняння з Каталонією.

https://p.dw.com/p/1Ggoh
Джорді Шукла
Джорді ШуклаФото: Council of Europe/K. Beck

DW: У своїй останній заяві Ви закликали Київ провести місцеві вибори в усіх населених пунктах на Донбасі, які перебувають під урядовим контролем. Чи безпекове питання не є вагомою підставою для того, щоб не проводити вибори там, де влада не може гарантувати безпечність волевиялення?

Джорді Шукла: Моя робота в моніторинговому комітеті дуже виважена і точна, ми уважно стежимо за подіями в Україні і перевіряємо ситуацію в за кожним населеним пунктом. Завдяки нашій співпраці і спілкуванню з представниками української влади на національному та місцевому рівнях, ми добре знаємо і розуміємо, як українська влада укладала перелік тих муніципалітетів, де проведення виборів неможливе з причин безпеки. І, звичайно, якщо влада подає нам серйозні аргументи, то ми їй довіряємо і поважаємо її думку. Але ми тримаємо канали комунікації відкритими для того, щоб стежити за ситуацією. І щойно вона зміниться у якомусь населеному пункті, все-таки варто провести і там місцеві вибори, якщо для цього з’являється хоч найменша можливість.

Чи існує загроза замороження конфлікту на Донбасі?

Ми повинні за будь-яку ціну уникнути замороження конфлікту на Донбасі. Тому що із заморожених конфліктів немає виходу. Але в нас є мінські домовленості, ми повинні їх виконувати і рухатися згідно з дорожньою картою, яку вони пропонують.

Чи Ви згодні з тим, що міграційна криза в ЄС витіснила з порядку денного Європи конфлікт на Донбасі?

Справді, дебати щодо сирійських біженців та міграції стали головною темою осінньої сесії ПАРЄ. Проте, буде помилкою стверджувати, що ПАРЄ переймається лише сирійськими біженцями і повністю забула про українську проблематику. Зміни в ситуації на Близькому Сході, безперечно, мають значний вплив на політичну ситуацію не лише в Європі, а й в усьому світі, зокрема, тому, що вони стали причиною велетенської хвилі тимчасово переміщених осіб. Проте питання біженців актуальне й для України, де наразі нараховується близько 800 тисяч внутрішньо переміщених осіб, тому нас не може не турбувати ця проблема. Ми також не випускаємо з поля зору і внутрішньополітичне життя в Україні.

Ви родом з Каталонії, де, як відомо, сильні сепаратистські настрої. Чи доречні тут взагалі будь-які порівняння з іншими регіонами, з Донбасом?

Нічого спільного з у випадку з Каталонією конфлікт на Донбасі, а також заморожені конфлікти у Нагірному Карабасі, Південній Осетії чи Придністров’ї не мають. У перерахованих мною конфліктах ми говоримо про присутність у них третьої сторони, точніше про анексію території іншою країною. У випадку Каталонії є домовленості між центральною та регіональною владою для пошуку спільного юридичного рішення на підставі згоди обох сторін. Тому порівнювати конфлікт на Донбасі та ситуацію в Каталонії немає жодних підстав. Я завжди намагаюся чітко окреслити цю відмінність, коли деякі політики вдаються до порівнянь ситуації в Каталонії та конфлікту на Донбасі. Це два різні випадки.

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою