1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

У Брюсселі парафували угоду щодо "зимового пакета"

Валерій Сааков25 вересня 2015 р.

Тристоронні переговори за участю Єврокомісії, Росії, України та представників "Газпрому" й "Нафтогазу" завершились парафуванням відповідного протоколу про поставки російського газу Україні впродовж опалювального сезону.

https://p.dw.com/p/1GdrD
Фото: AP

Перемовини у Брюсселі щодо поставок російського газу Україні під час опалювального сезону завершилися парафуванням тристороннього протоколу у п’ятницю, 25 вересня. Учасниками переговорів виступили єврокомісар Марош Шефчович, міністр енергетики Росії Олександр Новак та міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин. У переговорах брали також участь представники "Газпрому" та "Нафтогазу".

"Я дуже щасливий оголосити, що ми тільки-но парафували тристоронню газову угоду на цю зиму, всеоcяжний "зимовий пакет" на 2015-2016 роки", - зауважив Шефчович. За його словами, було встановлено рамкові умови, а підтвердження та підписання протоколу потребують окремої процедури.

Шефчович додав, що підписання протоколу - "важливий крок для того, щоб Україна одержала газ протягом зими та гарантія надійного транспортування газу з Росії територією України до Європи".

Новак повідомив, що знижка для України становитиме близько 20 доларів на тисячу кубометрів блакитного палива. За словами Шефчовича, завдяки знижці ціна буде знижена з контрактних 251 долара США за тисячу кубометрів до 232 доларів за тисячу кубометрів газу.

Протокол визначає умови поставок газу з Росії до України з 1 жовтня 2015 року по 31 березня 2016 року. Необхідні кошти обсягом 500 мільйонів доларів український уряд виділить "Нафтогазу", а той, своєю чергою, заплатить "Газпрому" за блакитне паливо, пояснив Шефчович. Згаданої суми буде достатньо для закупки двох мільярдів кубів російського газу, пояснив представник Єврокомісії. Демчишин уточнив, що відповідні кошти вже перебувають на рахунках "Нафтогазу".

На тлі цього, представник Брюсселя заявив, що Єврокомісія й надалі докладатиме зусиль для виділення необхідних на купівлю газу коштів Києву. Для надання фінансової підтримки Україні Брюссель тісно співпрацюватиме з провідними світовими фінансово-кредитними інституціями. Йдеться насамперед про Світовий банк, Міжнародний валютний фонд, Європейський банк реконструкції та розвитку та Європейський інвестиційний банк, додав Шевчович.

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою

Більше публікацій