1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Volkswagen - автогігант у цифрах

Інза Вреде, Дмитро Каневський22 вересня 2015 р.

Скандал з маніпуляціями виміру рівня небезпечних викидів загрожує ударом по репутації Volkswagen. В огляді DW - добірка найцікавіших фактів про найбільшого у світі автомобільного виробника.

https://p.dw.com/p/1GaeU
Фото: Getty Images/AFP/P. J. Richards

Масштаби виробництва

Концерн VW з 600 тисячами співробітників та річним оборотом у 200 мільярдів євро по праву вважають одним з локомотивів німецької індустрії. 2014-го року під 12 марками, що входять до складу концерну, було продано 10,2 мільйона автомобілів.

Вже всередині поточного року шеф концерну Мартін Вінтеркорн досяг своєї стратегічної мети, посунувши японського конкурента Toyota з п'єдесталу "найбільшого автовиробника у світі". Станом на кінець червня цього року VW реалізував 5,04 мільйона машин - це на 20 тисяч більше, ніж продала Toyota.

Пріоритетні ринки

На Європу та Азіатсько-Тихоокеанський регіон припадає по 40 відсотків продажів концерну. У Північній Америці VW продає близько 9 процентів своєї продукції, а на Південну Америку припадає майже 8 відсотків продажів.

[No title]

На найбільшому у світі авторинку - в Китаї - VW утримує лідерські позиції. 40 відсотків частки ринку - за автоконцерном з Вольфсбурга. Саме Китай є головною точкою експорту для VW - тут концерн продає понад третину усіх своїх авто. Китай забезпечує і левову частку прибутків VW. Хоча між січнем та серпнем поточного року показники продажів на китайському ринку скоротилися на 5,8 відсотка.

Американський ринок

На ринку США позиції концерну не настільки сильні. Змінити це не допомогло і відкриття власного заводу у штаті Теннессі. Американська версія Passat продається повільно, а в модельному ряді бракує великого позашляховика. Задовольнити попит на легкі відкриті пікапи VW теж вже давно не спромагався. Оскільки на цих моделях часто встановлений дизельний двигун, у світлі останнього скандалу з VW криза довіри може ще більш ускладнити справи концерну на ринку.

Біля заводу VW у штаті Теннессі
Біля заводу VW у штаті ТеннессіФото: picture-alliance/dpa/E. S. Lesser

За підсумками 2014-го року Volkswagen реалізував у США майже 600 тисяч автомобілів. До 2018-го в плани концерну входило збільшення обсягів продажів до 800 тисяч. Зараз флагманом продажів вважають модель Jetta Sedan. Останній скандал зачепив низку моделей VW та Audi. Їхні продажі у США наразі призупинено.

Дизельний двигун

У Західній Європі авто з дизельним двигуном - повсякдення. В Іспанії, Франції та Бельгії їхня частка сягає 60 відсотків, а в Німеччині - 50. Найкраще у ФРН продаються авто з дизельним двигуном від BMW, Audi та Mercedes. Понад половина усіх автомобілів Volkswagen оснащені дизельним двигуном.
У США ситуація цілком протилежна. Лише три відсотки автомобілів працюють на дизельному пальному. Експерти, втім, прогнозують зростання "дизельної" частки до 15 відсотків упродовж наступних десяти років.

Дизельний двигун VW - у центрі нового скандалу
Дизельний двигун VW - у центрі нового скандалуФото: picture-alliance/dpa/P. Pleul

Бренди

Volkswagen об'єднує 12 марок: VW, Porsche, Audi, Seat, Skoda, Bentley, Bugatti, Lamborghini, Ducati, а також вантажні та спеціалізовані машини під брендами Scania та MAN. На орієнтовані на широкі маси бренди VW, Skoda та Seat припадає майже 60 відсотків з усіх проданих за останній рік 10,2 мільйонів авто концерну.

Внутрішня структура

VW - підприємство з сімейним корінням. Родини Пієх та Порше досі своїми голосами у раді директорів впливають на стратегічні для концерну рішення. Існує навіть спеціальний закон про Volkswagen. Згідно з ним, федеральна земля Нижня Саксонія має право накладати вето на рішення ради директорів, хоча володіє пакетом з 20 відсотків акцій. Єврокомісія вже неодноразово намагалася позбутися цього закону, мотивуючи це тим, що він обмежує можливості корпоративного злиття та вільного руху капіталу.

Вінтеркорн проти Пієха

На початку цього року протистояння між головою наглядової ради Фердинандом Пієхом та головою ради директорів Мартіном Вінтеркорном стало вже дуже відкритим. Воно закінчилося відходом Пієха, який тривалий час керував концерном, а відтак очолив його наглядову раду. Мартін Вінтеркорн вийшов переможцем. Його контракт подовжили до 2018-го року.

Мартін Вінтеркорн
Мартін ВінтеркорнФото: Reuters/W. Rattay

Інженера Вінтеркорна вважають керівником, прискіпливим до кожної дрібниці, менеджером, який особисто ухвалює найважливіші для концерну рішення. Перед випуском нової моделі "Містер якість" особисто контролює усі деталі, а нерідко й вносить останні корективи.

Проблеми концерну

У порівнянні з найбільшим конкурентом - японською Toyota - VW заробляє відносно небагато. Рентабельність мінімальна - 2,5 відсотка. У середньому з кожного проданого у 2014-му році автомобіля концерн заробив 540 євро. Toyota - 1647 євро. Шеф VW Мартін Вінтеркорн прагне провести реструктуризацію у керівництві концерну для підвищення його рентабельності та покращення керівної вертикалі. Серед іншого, планується, що 12 брендів будуть об'єднані у чотири.

Volkswagen через скандал подешевшав на 15 млрд. євро

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою

Більше публікацій