1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Теплий прийом для біженців у Мюнхені

Бен Найт, Катерина Каплюк2 вересня 2015 р.

Зала очікування на центральному вокзалі Мюнхена перетворилась на пункт надання допомоги біженцям, які прибули до Німеччини. Репортаж DW.

https://p.dw.com/p/1GQ6k
На вокзалі у Мюнхені
На вокзалі у МюнхеніФото: DW/B. Knight

Поліція на залізничному вокзалі Мюнхена була вимушена перекрити територію навколо та, зрештою, зупиняти волонтерів, кількість яких збільшувалась, а також доставлену допомогу, оскільки зала вокзалу була вщент заповнена ящиками з харчами, підгузками, одягом та іншими необхідними речами.

Вечір спекотного дня. Тепер дощить. Надворі організація з надання допомоги під час стихійних лих MHW встановлює чотири намети, в яких біженці можуть отримати гуманітарну допомогу. Пожежна команда допомагає з наданням води та встановленням складних ліжок у розташованій неподалік школі. Біотуалети є і працюють.

"Коли я приїхала сюди позавчора вночі, тут не було нічого - ні хлібини, ні шоколадки, ні пляшки води. Тут було близько 600 біженців та тільки десятеро волонтерів. Ми просто купили їм їжу за власні гроші", - розповідає в інтерв’ю DW волонтерка Тереза.

У вівторок на вокзал почали доставляти пакунки з харчами, і за допомогою поліції, пожежників, волонтерів та мюнхенців Мюнхену вдалось впоратись із ситуацією. Підтримка міської влади не знадобилась. "Організація працює - і якось працює все", - каже Тереза, яка не спала багато годин після свого приїзду на мюнхенський вокзал. "Є декілька людей від організацій, що займаються біженцями, які координують процеси, але нічого не було сплановано", - додає вона.

Волонтерка Тереза
Волонтерка ТерезаФото: DW/B. Knight

За словами Терези, 1 вересня потяги прибували цілий день з нерегулярними інтервалами, щоразу привозячи декілька сотень новоприбулих. "Минулої ночі за три-чотири години приїхали чотири потяги - і тоді, звісно ж, було значно більше роботи", - пригадує волонтерка.

Спочатку людяність, потім політика

Речник мюнхенської поліції Карстен Нойберт, ходячи між виснаженими волонтерами та біженцями в недоречному діловому костюмі, пояснив, що, оскільки ніхто з мігрантів не був зареєстрований на місці, було неможливо точно встановити їхні національності та причини приїзду до Німеччини.

"Наразі для нас був більш важливим гуманітарний аспект, - зазначає Нойберт в розмові з DW. - Біженці отримують їжу, одяг та медичну допомогу. Потім їх відвозять до центрів з прийому біженців. Тільки тоді ми можемо починати говорити про національності".

Втім, схоже на те, що більшість людей приїхали з Сирії та Афганістану - включно з Мухаммедом Атіфом Аміні, який розповідає, що 24 дні їхав до Мюнхена з Афганістану. "Я хотів втекти від бомбардування. Я бачив, як одна людина помирала на кордоні Ірану і Туреччини. Вона помирала від спраги, і ніхто не давав їй води", - розповідає він поганою англійською.

Допомога для біженців у Мюнхені
Допомога для біженців у МюнхеніФото: DW/B. Knight

"Ви можете побачити, що біженці у дорозі щонайменше кілька днів. Особливо страждають діти", - каже речник пожежної бригади Штефан Кісскальт.

Події в Мюнхені віддзеркалюють поширене в останні дні у Німеччині відчуття, що гуманітарна проблема, здається, вихлеснулась за межі звичайних політичних дебатів про масову міграцію. Канцлерка ФРН Анґела Меркель звернулась до німецького народу під час прес-конференції 31 серпня і закликала співгромадян продемонструвати "гнучкість", провівши паралелі між новою міграційною кризою та викликами, перед якими постала країна після возз'єднання.

Окрім того, популярна газета Bild, яку в минулому часто обвинувачували в роздмухуванні настроїв проти міграційної спільноти Німеччини, здивувала багатьох лівих оглядачів своїм щирим закликом допомогти біженцям.

Наявність ультраправих

Газета, як і практично всі політичні лідери, засудила насильство з боку ультраправих у містечку Гайденау в Саксонії, яке відбулось десять днів тому. Водночас ознаки антиіммігрантських настроїв були помітні і в Мюнхені вранці 1 вересня.

Інша волонтерка Піа, яка сортувала та розподіляла їжу на вокзалі з 7:30 ранку 1 вересня, розповідає, що це було однією з основних причин, чому вона приїхала. "Я думаю, справді важливо з'явитись тут. Особливо якщо ультраправі радикали також тут, тоді потрібно показати свою присутність", - наголошує вона.

"У нас була незначна кількість правоналаштованих людей - я не можу сказати, чи вони були радикальні, - зазначає речник поліції Нойберт. - Але вони не були насильницьки налаштовані, вони просто кричали про свою незгоду".

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою