1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Конгрес США проголосує щодо угоди з Іраном у вересні

Ольга Міщенко, Катерина Каплюк5 серпня 2015 р.

Голова комітету у закордонних справах палати представників розкритикував угоду щодо атомної програми Ірану, зазначивши, що вона "дає забагато країні, яка підтримує тероризм".

https://p.dw.com/p/1GA4t
Конгрес США
Конгрес СШАФото: Jewel Samada/AFP/Getty Images

Палата представників Конгресу США голосуватиме щодо проекту резолюції, яка засуджує угоду щодо іранської ядерної програми між Тегераном і групою провідних держав світу, у вересні, коли парламентарі повернуться до Вашингтона. Проект документу вніс голова комітету із закордонних справ республіканець Ед Ройс, повідомляється на сайті комітету у вівторок, 4 серпня.

На думку Ройса, угода "дає Ірану довготривале звільнення від санкцій в обмін на лише тимчасові обмеження ядерної програми". Угода з Тегераном "дає занадто багато і занадто швидко державі, яка підтримує тероризм, що зробить світ менш безпечним, захищеним і стабільним", - переконаний Ройс.

У середині липня Іран і шість міжнародних посередників (США, Китай, Великобританія, Франція, Росія і Німеччина) досягли угоди в переговорах з врегулювання конфлікту навколо іранської ядерної програми. Згідно з домовленостями, Іран в обмін на зняття санкцій повинен впровадити обмеження своєї ядерної програми, а також надати експертам МАГАТЕ доступ до своїх військових баз. 20 липня Рада Безпеки ООН схвалила резолюцію, складену за підсумками домовленостей.

Раніше президент США Барак Обама підписав закон, відповідно до якого конгрес до 17 вересня має схвалити чи відхилити ядерну угоду з Іраном. Як додає агентство Reuters, наразі більшість в обох палатах конгресу контролюють республіканці, які виступають проти ухвалення угоди. Якщо американські парламентарі проголосують проти домовленостей з Іраном, це завдасть шкоди угоді, оскільки Обама не зможе тимчасово зняти більшість санкцій проти Ірану. Американський президент вже пообіцяв накласти вето, якщо резолюція пройде конгрес. Нагадаємо, адміністрація Обами виступає за підтримання ядерної угоди з Іраном. Аби подолати вето президента республіканцям потрібна була би більшість у дві третини голосів, якої у них немає ані у Конгресі, ані у Сенаті.

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою