1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

МВФ прогнозує зростання економіки Росії вже в 2016 році

Дмитро Прокопчук3 серпня 2015 р.

У МВФ вважають, що після значного падіння в 2015 році економіка Росії вже наступного року покаже зростання.

https://p.dw.com/p/1G96y
Фото: picture-alliance/dpa

У Міжнародному валютному фонді (МВФ) очікують, що економіка Росії вже в 2016 році може показати незначне зростання. Про це йдеться у прес-релізі МВФ від 3 серпня 2015 року. При цьому у Фонді зазначають, що в 2015 році спостерігатиметься падіння російської економіки внаслідок санкцій та зниження цін на нафту. Прогнозується скорочення ВВП у поточному році на 3,4 відсотка. Серед причин також - зменшення внутрішнього попиту через падіння реальних зарплат, підвищення вартості капіталу та послаблення довіри.

Також МВФ прогнозує скорочення міжнародних резервів Росії до приблизно 360 мільярдів доларів США до кінця 2015 року. Наприкінці 2014 року вони становили понад 385 мільярдів.

Зростання економіки Росії має відновитися у 2016 році на рівні 0,2 відсотка, прогнозують у Фонді. В організації також вважають, що інфляція продовжуватиме знижуватися зі згасанням наслідків падіння курсу рубля.

Обсяг експорту з Росії в 2015 році збільшиться, за оцінками МВФ, на 4,6 відсотка, а імпорт скоротиться на 21,8 відсотка. У поточному році очікується зростання експорту нафти на 2,4 відсотка, а газу - на 0,8 відсотка.

Стабілізація української економіки

Водночас у МВФ відзначають ознаки стабілізації економіки України. "Українська економіка залишається слабкою, але обнадійливі ознаки з'являються. Останніми місяцями валютний курс стабілізувався, роздрібні депозити в гривні збільшилися, темпи економічного спаду уповільнюються. Виважена політика і подальше проведення реформ дадуть змогу економіці розгорнутися і відновити зростання", - цитує агентство "Інтерфакс-Україна" слова першого заступника директора-розпорядника МВФ Девіда Ліптона з посиланням на прес-службу Фонду.

МВФ радить українській владі задля відновлення економіки в цілому звернути увагу на оздоровлення банківської системи та рухатися у напрямку зміцнення банків шляхом їх рекапіталізації, зниження кредитування пов'язаних осіб та списання знецінених активів.

Також Девід Ліптон наголосив на важливості структурних та інституціональних реформ в Україні. "Подальший суттєвий прогрес у проведенні структурних реформ є необхідним для відновлення приватно-підприємницької діяльності. Тому необхідно активізувати зусилля із боротьби з корупцією, поліпшення ділового клімату і реформування державних підприємств", - наводить слова Ліптона агентство "Інтерфакс-Україна".

У Росії "критичний" рівень бідності

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою