1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Росія заблокувала створення міжнародного трибуналу MH17

Наталія Соколовська29 липня 2015 р.

Росія, користуючись правом вето в Раді Безпеки ООН, заблокувала ухвалення резолюції по створенню міжнародного трибуналу з розслідування катастрофи MH17.

https://p.dw.com/p/1G7A3
Фото: Reuters

Рада Безпеки ООН відхилила проект резолюції щодо створення міжнародного трибуналу з розслідування катастрофи літака Малайзійських авіаліній. Про це стало відомо за результатами засідання у середу, 29 липня.

За резолюцію проголосували 11 країн, троє утрималися, одна не підтримала резолюцію. Йдеться про Росію, яка має право вето в Раді Безпеки ООН. Ангола, Китай і Венесуела утрималися. Посол Росії при Раді Безпеки ООН Віталій Чуркін відзначив, що у його країни "залишаються серйозні питання до того, як проводиться розслідування". А проект резолюції щодо створення щодо створення міжнародного трибуналу "був з самого початку позбавлений будь-якої правової чи прецедентної основи".

Розчарування міжнародної спільноти

Представник Малайзії розчарований результатами голосування. Виступаючи на засіданні, він закликав не зупинятися на цьому та шукати інших шляхів для встановлення справедливості. За його словами, це обов’язок міжнародної спільноти перед рідними та близькими, які загинули в авіакатастрофі.

"Росія намагається завадити справедливості, якої вимагають рідні загиблих. Але це голосування не зупинить зусилля тих, хто бореться за справедливість. Жодне вето не зупинить наших зусиль покарати винних", - заявила посол США при ООН Саманта Пауер, виступаючи на засіданні Ради безпеки.

"Ми не зупинимося"

"Нехай відповідальним за цей злочин не буде спокою: вето Росії не вбереже їх від справедливості. Ми не зупинимося", - заявив посол Великобританії Метью Рікрофт.

"Я висловлюю моє надзвичайно глибоке розчарування тим, що Росія заблокувала цю спробу встановити справедливість", - заявив міністр закордонних справ Нідерландів Берт Кондерс. "Ми не зупинимося, поки ми не притягнемо до відповідальності тих, на чиїй совісті цей злочин", - заявив нідерландський дипломат. Він запевнив, що створена у Нідерландах комісія з розслідування обставин загибелі пасажирів MH17 діє незалежно і відкрита для співпраці з усіма країнами і інституціями, які хочуть посприяти розслідуванню.

"Жодне вето не має дозволяти суперечити справедливості", - заявила міністерка закордонних справ Австралії Джулі Бішоп. За її словами, відповідальні в авіакатастрофі не зможуть "сховатися за правом вето". Міжнародній спільноті слід вжити заходів, щоб такі трагедії більше ніколи не змогли статися. Голосування Росії вона назвала "знущанням" над взятими на себе міжнародними зобов’язаннями.

"Бук не купити на ринку"

Представник Литви, виступаючи після голосування, відзначив, що сьогодні міжнародній спільноті вдалося надіслати "чіткий сигнал" про те, що відповідальні за такі недопустимі дії, внаслідок яких постраждали мирні жителі, не залишаться без покарання. Дипломат пообіцяв підтримати всі майбутні зусилля щодо організації розслідування причин авіакатастрофи. Крім того, він також нагадав, що зенітно-ракетні комплекси "Бук", з якого, ймовірно, було збито літак, "не можна купити на місцевому ринку, а звичайний шахтар не зуміє ним скористатися".

Водночас міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс на своїй сторінці у соціальній мережі Twitter порадив замислитися над ситуацією, коли "постійний член Ради Безпеки ООН повторно опирається міжнародному миру і справедливості".

"Прогнозовано, але все одно чомусь дуже боляче за рідних і близьких загиблих у цій катастрофі...", - прокоментував посол України в Юрії Сергєєв у своєму "Твіттері".

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою