1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Турецька поліція затримала майже 600 людей через тероризм

Аніта Грабська25 липня 2015 р.

Серед затриманих є члени забороненої в Туреччині Робітничої партії Курдистану. Турецька авіація також завдала ударів по позиціях курдів на півночі Іраку. Німецькі політики різко розкритикували ці атаки.

https://p.dw.com/p/1G4Zq
Прапор забороненої в Туреччині й ФРН Робітничої партії Курдистану
Прапор забороненої в Туреччині й ФРН Робітничої партії КурдистануФото: AFP

Турецька поліція провела масові облави проти ймовірних прибічників терористичного угруповання "Ісламської держави" (ІД). Як повідомив у суботу, 25 липня, глава турецького уряду Ахмет Давутоглу, починаючи з 24 липня у всій країні затримано загалом 590 людей, який підозрюють у зв’язках із "терористичними організаціями", передає інформагенція AFP. Серед затриманих є й члени забороненої в Туреччині Робітничої партії Курдистану (РПК).

Анкара також офіційно підтвердила завдання нових ударів турецької авіації по позиціях ІД в Сирії та по курдських бойовиках на півночі Іраку. "Військово-повітряні сили бомбардували позиції ІД в Сирії і терористичного угруповання РПК на півночі Іраку", - заявив Давутоглу. За його словами, турецька влада видала наказ про третю низку повітряних операцій у Сирії та Іраку. Турецькі повітряні сили вперше перетнули турецько-сирійський кордон, щоб завдати ударів по позиціях терористів, зауважує AFP.

Окрім того, в Північному Іраку в ніч на суботу були атаковані сховища і склади зброї прибічників Робітничої партії Курдистану. Також було завдано ударів по горах Кандиль, де розташована штаб-квартира курдських бойовиків. Поряд із повітряними ударами відбулися артилерійські атаки з боку турецьких наземних військ.

Критика з Німеччини

У Німеччині турецькі удари по позиціях РПК розкритикувала низка політиків. Хоч боротьбу Анкари з ІД варто привітати, однак "одночасне бомбардування позицій РПК показує, що пріоритети Ердогана (турецького президента - Ред.), очевидно, і надалі не полягають у боротьбі з ІД", цитує речника Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) інформагенція Reuters. Така політика загрожує розпалюванням війни, вважають у СДПН.

У Християнсько-демократичному союз (ХДС) дії Анкари назвали суперечливими. "Туреччина поводиться амбівалентно і тільки частково бере участь у боротьбі Заходу з ІД", - заявив член ХДС Родерих Кізеветтер.

Міністерство оборони ФРН від оцінок утрималося. "Ми розглянемо ситуацію і потім оцінимо її", - цитує Reuters речницю міністерства. Варто зазначити, що Робітнича партія Курдистану заборонена не лише в Туреччині, але й у Німеччині.

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою