1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Країни ЄС не змогли домовитися щодо розподілу біженців

Наталія Мехед21 липня 2015 р.

Дервжави ЄС не змогли остаточно домовитися щодо розподілу між своїми членами 40 тисяч біженців. Квоти для кожної країни мають бути визначені лише в грудні.

https://p.dw.com/p/1G1tM
Човен із біженцями біля узбережжя Італії (фото з архіву)
Човен із біженцями біля узбережжя Італії (фото з архіву)Фото: picture alliance/ROPI

Країнам Європейського Союзу у понеділок, 20 липня, не вдалося досягти компромісу щодо розподілу протягом наступних двох років 40 тисяч біженців, які шукають притулку в Греції та Італії. Ухвалення рішення було відкладено до кінця року, повідомляє агенція Reuters. Після смерті у квітні 700 осіб, які прямували на рибацькому човні з Лівії до берегів Італії, лідери ЄС закликали на саміті в червні досягти угоди про перерозподілення біженців до кінця липня. Це було зроблено й з огляду на потенційні розбіжності з цього питання в деяких країнах Євросоюзу, де набирають силу країні праві та популістські антиєвропейські рухи, зазначається у повідомленні.

Міністри внутрішніх справ ЄС в понеділок у Брюсселі погодилися дотримуватися рішень саміту щодо переміщення 40 тисяч біженців, але конкретну кількість переміщених біженців для кожної країни-члена, як повідомляється, буде визначено на іншій зустрічі в грудні.

Нагадаємо, протягом 2015 року близько 150 тисяч біженців морем дісталися берегів Європи. Сотні, тим часом, потонули. За даними Міжнародної організації з міграції, більшість з цих біженців прибуває саме до берегів Італії та Греції - країн, які вже постраждали від тривалого економічного спаду. Як зазначається у повідомленні, досягнення угоди щодо біженців є нагальним питанням для ЄС.

Раніше міністр внутрішніх справ Німеччини Томас де Мезьєр назвав "ганьбою для Європи" той факт, що понад 40 відсотків біженців, які шукають притулку в Німеччині, прибувають з країн Західних Балкан та заявив про необхідність "радикально скоротити їх число".

Сльози депортації: як Меркель втішала біженку з Лівану

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою