1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Проблеми Ципраса: страйки і крихка коаліція

Дмитро Прокопчук14 липня 2015 р.

Ципрас домігся продовження програми допомоги для Греції в обмін на реформи. Однак тепер йому доведеться мати справу з нестабільним парламентом та масовими страйками.

https://p.dw.com/p/1FyKk
Алексіс Ципрас на мітингу
Алексіс Ципрас на мітингуФото: picture alliance/Photoshot

Працівники державних установ Греції оголосили на середу, 15 липня, 24-годинний страйк проти скорочень, пише інформагенція Reuters. Проти запланованих реформ так само планують вийти і аптекарі, повідомляє інформагенція dpa. Вони збираються протестувати проти лібералізації ринків, згідно з якою безрецептурні препарати можна буде купувати в супермаркетах.

Міністр трудової політики Панос Скурлетіс, який представляє ліве крило СИРІЗИ, попередив, що умови домовленостей з Брюсселем є неприпустимими, а дострокові вибори - неминучими.

Проблеми в парламенті

Рішення на саміті країн Єврозони про надання Греції фінансової допомоги стало випробуванням на міцність для парламентської коаліції Греції. Цієї середи, 15 липня, парламент має ухвалити перший пакет реформ, яких вимагають міжнародні кредитори країни.

Ліве крило політичної сили прем'єр-міністра Алексіса Ципраса СИРІЗА виступає категорично проти. Як пише інформагенція Reuters, молодший партнер по коаліції - праві популісти з партії "Незалежні греки" - повідомили, що не братимуть на себе відповідальності за домовленості, яких досягнув Ципрас у Брюсселі.

Вже під час голосування за мандат Ципрасу на переговори з кредиторами щодо плану реформ напередодні саміту країн Єврозони, рішення у парламенті вдалося ухвалити лише за підтримки опозиції.

Час складних рішень

Серед заходів економії, які мусить запровадити грецький парламент, -підвищення податку на додану вартість і зниження пенсій. Окрім того, статистичне відомство ELSTAT має стати незалежним. Наступного тижня парламент повинен буде голосувати за вдосконалення цивільного кодексу та план ЄС з ліквідації банків.

Після шести років рецесії коаліція Ципраса прийшла до влади наприкінці січня з риторикою проти заходів економії. Однак зараз це саме те, що Ципрасу доведеться робити, щоби врятувати країну в останню хвилину від дефолту. Декілька днів тому Ципрас сам закликав греків голосувати проти заходів економії на референдумі, оголошеному його урядом. 61 відсоток населення дослухалися до нього і проголосували проти.

У вівторок, 14 липня, країна прострочила вже другий платіж МВФ, і тепер сумарно має прострочену заборгованість перед фондом у 2 мільярди євро.

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою