1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

"Правий сектор" біля АП стоятиме "до останнього"

Олександр Савицький13 липня 2015 р.

Бійці "Правого сектора", що пікетують президентську адміністрацію у Києві, заявили, що стоятимуть до виконання їхніх вимог. Наразі пікет відбувається мирно. Про вимоги протестувальників дізнавався кореспондент DW.

https://p.dw.com/p/1Fy5P
Під час мітингу "Правого сектора" 13 липня в Києві
Під час мітингу "Правого сектора" 13 липня в КиєвіФото: DW/O. Savitsky

Пікет "Правого сектора" на вулиці Банковій біля президентської адміністрації у Києві триває третю добу. Його скликали після подій у Мукачевому, внаслідок яких у суботу загинули люди, а озброєних бійців "Правого сектора" блокували силовики. Утім, озброєним особам вдалось утекти, їх розшукують до цих пір.

У понеділок, 13 липня, під будівлею АП в українській столиці зібрались до 150 осіб. Під вечір залишились близько п'ятдесяти. За весь час - жодних ексцесів. Постійно на Банковій стоять беззбройні бійці Добровольчого українського корпусу (ДУК), які прибули до Києва по ротації на лікування та відпочинок, повідомив в інтерв'ю DW начальник штабу 13-го запасного батальйону ДУК на прізвисько "Бєс". Однак він наголосив, що половина пікетувальників мають воєнний досвід у зоні АТО і вже звикли ночувати на вулиці та спати одну-дві години на добу.

Вимог цього протесту, за словами "Бєса", є лише три. "Це відставка міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, порушення кримінальних справ проти "регіоналів", які вчинили напад на наших хлопців в Мукачевому, а також люстрація всього закарпатського управління МВС", - сказав боєць. Він заявив, що пікет стоятиме біля президентської адміністрації до повного виконання цих вимог.

Атмосфера - спокійна

Серед чоловіків з символікою "Правого сектора" переважно молодь, але є й старші люди віком, на вигляд, під 50 років. Вони мирно стоять поруч з кордонами міліціянтів, які охороняють підступи до президентської адміністрації. "Ми не виступаємо проти міліції, хлопці поводяться нормально, бо ми є єдиний народ, й ні у кого не вийде посварити нас з іншими громадянами України", - пояснив співрозмовник DW.

Водночас міліціянти, які перебували у кордоні, відмовились давати будь-які коментарі. Нових поліцейських у чорній формі поблизу президентської адміністрації видно не було. Та й у цілому атмосфера на місці пікету виглядала спокійною. Щоправда, обабіч дороги до президентської адміністрації знаходились два автобуси, біля яких вишикувались ще два загони спецпризначенців.

Учасники мітингу
Учасники мітингуФото: DW/O. Savitsky

Підтримка пікетувальників

На місці самого пікету майорять прапори на лише "Правого сектора", а й добровольчого батальйону "Айдар" та Автомайдану і ще кількох громадських організацій. Серед присутніх багато цивільних різного віку, переважно чоловіки. Вони обговорюють останні новини та фотографуються з прапорами та бійцями "Правого сектора". Біля виходу з найближчої станції метро двоє бійців роздають перехожим свіжий номер газети "Бандерівець". "Більшість людей охоче бере газету, багато хто висловлює нам підтримку", - сказав DW один з розповсюджувачів газети.

Жінка з саморобним плакатом з вимогою відставки міністра Авакова сказала, що прийшла сюди підтримати вимоги "Правого сектора" і самих хлопців. Для них просто неба встановили стіл з їжею, поруч вишикувалась черга до пересувної автокав'ярні. Територія пікету чиста, на огорожі газонів на тротуарах вивішені імпровізовані попільнички. А на огородженій стрічками ділянці асфальту лежать автошини, "як нагадування владі про Майдан".

Під час мітингу "Правого сектора" біля адміністрації президента в Києві
Під час мітингу "Правого сектора" біля адміністрації президента в КиєвіФото: DW/O. Savitsky

Заступниця голови Комітету звільнення політв'язнів Тетяна Близнюк, яка також прийшла на пікет, сказала DW, що популярність протесту "Правого сектора" виявилась більшою, ніж вона очікувала. Правозахисниця не виключила, що цьому сприяє високий градус суспільного невдоволення відсутністю реформ та верховенства права. "Попри інформаційну кампанію про те, що будь-які збори та протести під час війни на руку Кремлю, тут зібралося більше людей, ніж під стелою на Майдані в 2014 році. Досить незначного інциденту, щоби революція спалахнула з новою силою", - вважає Близнюк.

Утім, випадкових перехожих поблизу пікету майже нема, бо він розташований у глибині вулиці Банкової, за кількадесят метрів від жвавої вулиці Інститутської. Ті, хто брав газету "Бандерівець" біля метро, більш охоче відповідали на запитання, ніж ті, хто проходив повз. Один з таких чоловіків середнього віку сказав, що його "лякають мукачевські події, і він не хотів би бачити на вулицях міст України озброєних людей".

Ще один російськомовний чоловік років тридцяти зазначив, що він не є прихильником націоналістичної ідеології, але цілком підтримує "Правий сектор". "Не важливо, чи вони праві, чи ні. Зараз ідеться про порятунок України і наведення ладу, бо нинішня влада за півтора роки нічого не зробила для викорінення корупції та зміни системи влади", - сказав перехожий. Молода дівчина, яка взяла газету, сказала, що небагато знає про "Правий сектор" і націоналістів, але хоче зрозуміти, чого вони хочуть.

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою