1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Переговори з атомної програми Ірану будуть подовжені

Аніта Грабська28 червня 2015 р.

Сторони не встигають підписати остаточну угоду до 30 червня. Глава іранської делегації полетів на день до Ірану. На заваді підписанню угоди - низка суперечливих питань.

https://p.dw.com/p/1Foes
Переговори по іранській ядерній програмі у Відні, 28 червня
Переговори по іранській ядерній програмі у Відні, 28 червняФото: Reuters/C. Barria

Переговори щодо іранської ядерної програми у Відні не будуть завершені до 30 червня, як планувалося раніше. Про це повідомив речник іранської делегації в неділю, 28 червня. "Оскільки є ще багато роботи, делегації залишаться у Відні після 1 липня, щоб продовжити переговори і досягти хорошого глобального результату", - цитує речника делегації інформагенція AFP.

Незадовго до цієї заяви іранські ЗМІ повідомляли, що глава МЗС Ірану Мохаммад Джавад Заріф перерве свою участь у перемовинах, щоб на один день повернутися до Ірану. Ця поїздка була запланована раніше, Заріф та його колега, держсекретар США Джон Керрі, дали своїм делегаціям вказівки для продовження перемовин, пише AFP.

Спірні питання залишаються

Увечері в суботу у Відні розпочався черговий раунд переговорів щодо іранської ядерної програми, який може стати останнім. Окрім Керрі та Заріфа, до Відня прибули міністр закордонних справ Франції Лоран Фабіус, очільниця європейської дипломатії Федеріка Могеріні, глава МЗС Великобританії Філіп Хеммонд та міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр.

Відповідаючи на питання журналістів про можливість укладення остаточної угоди з Іраном, Могеріні сказала: "Це має бути жорстко… але не неможливо". Штайнмаєр раніше заявив німецьким ЗМІ: "Я переконаний, що якщо угоди не буде, то програють усі". За словами глави німецького МЗС, у такому разі Іран "залишиться ізольованим. Нова гонка озброєнь в регіоні, який уже розколотий конфліктом, може стати драматичним наслідком".

Під час попередніх раундів перемовин щодо іранської ядерної програми сторонам уже вдалося досягти значного прогресу, однак деякі питання залишаються суперечливими. Зокрема, вимога шістьох західних держав, щоб інспектори Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) мали змогу перевіряти іранські військові об'єкти, щоб упевнитися, що там не розробляють атомну бомбу. Складним є й питання скасування західних санкцій щодо Ірану. Офіційний Тегеран домагається скасування цих санкцій одразу після підписання угоди. Країни Заходу ж хочуть зачекати, поки Іран виконає найважливіші майбутні зобов'язання.

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою