1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

НАТО попереджає про ризик відновлення важких боїв на Донбасі

Наталія Мехед25 червня 2015 р.

У Брюсселі триває зустріч міністрів оборони НАТО та глави українського міноборони. Як заявив на засіданні Єнс Столтенберг, на Донбасі високий ризик повернення важких боїв. Він закликав РФ припинити підтримку бойовиків.

https://p.dw.com/p/1FnE7
Полторак (л) та Столтенберг (п) під час зустрічі у Брюсселі
Полторак (л) та Столтенберг (п) під час зустрічі у БрюсселіФото: picture-alliance/AP Photo/V. Mayo

НАТО заявляє про ризик відновлення цього літа важких боїв на Донбасі. "Порушення режиму припинення вогню зберігається. Досі існує ризик відновлення важких боїв", - заявив генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг у четвер, 25 червня, під час другого дня зустрічі в Брюсселі у форматі ради НАТО-Україна. За його словами, Росія продовжує підтримувати проросійських сепаратистів "тренуванням, зброєю і солдатами", повідомляє інформагенція AFP. Столтенберг також додав, що на кордоні з Україною зосереджена "велика кількість сил".

При цьому "найкращим шансом на мир" він назвав повну імплементацію мінських домовленостей. Генсек НАТО також відкинув зауваження журналістів, що порушення перемир’я і тривала підтримка Росією бойовиків означають, що "мінські угоди мертві". "Не бачу іншої альтернативи, крім того, щоб продовжувати підтримувати мирні зусилля. Боюся, що без Мінська ситуація може погіршитись", - сказав він.

Боротьба з корупцією важлива для безпеки

Як зазначає інформагенція АР, міністри оборони країн НАТО зустрілися з очільником українського міноборони Степаном Полтораком, щоб обговорити останні події в конфлікті на Донбасі та допомогу НАТО Україні. Альянс виключає надання українській армії озброєння, однак згоден допомагати в інший спосіб. Зокрема, за словами Столтенберга, останнім часом помітний прогрес у допомозі Україні щодо охорони її засобів зв'язку та повітряного простору. Як зазначив очільник НАТО, сусідні з Україною держави, такі як Польща, надають інформацію для поліпшення контролю і безпеки.

Крім того, Столтенберг наголосив, що боротьба з корупцією є особливо важливою для того, щоб Україна могла "впевнено стояти на власних двох ногах", додає AFP.

У свою чергу, Степан Полторак зазначив, що головне завдання міноборони - "трансформація оборонної сфери у відповідності до сучасних стандартів НАТО, тому очікуємо, що союзники підтвердять свою подальшу підтримку України в реалізації цих масштабних реформ", наводить його слова "Інтерфакс-Україна".

НАТО посилює обороноздатність свого східного кордону

Пропустити розділ Більше за темою