1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Греція та Росія підписали меморандум про "Турецький потік"

Віталій Дубенський19 червня 2015 р.

Росія та Греція підписали попередню угоду про будівництво продовження "Турецького потоку" територією Греції. Проте досі залишається невідомим, чи домовиться Москва із Туреччиною.

https://p.dw.com/p/1Fjee
Газопровід
Фото: picture-alliance/dpa/S. Kozlov

Росія та Греція в п'ятницю, 19 червня, підписали попередню угоду про створення спільного підприємства з будівництва газопроводу територією Греції, повідомляє інформагентство AFP. Пропускна спроможність газогону, згідно з підписаним документом, має скласти 47 мільярдів кубометрів.

"Це початок реалізації великого інвестпроекту в Греції, вигідного для економіки країни", - заявив міністр енергетики Росії Олександр Новак на церемонії підписання угоди, якого цитує офіційний Twitter міністерства. За словами міністра енергетики Греції Панайотіса Лафазаніса, обсяг інвестицій у будівництво складе 2 мільярди євро. "ВЭБ Капитал" (інвестиційна "дочка" російського державного "Внешэкономбанку") повністю профінансує будівництво газопроводу територією Греції як продовження "Турецького потоку", - цитує Лафазаніса інформагентство "Інтерфакс".

Угода з Туреччиною поки що буксує

Однак поки що невідомо, коли буде підписано угоду про будівництво основної частини цього газопроводу - в акваторії та на території Туреччини. Минулого тижня зустріч російських і турецьких чиновників в Баку не принесла новин про підготовку міжурядової угоди з будівництва "Турецького потоку". А переговори між главою "Газпрому" Олексієм Міллером і міністром енергетики Туреччини Танером Їлдизом, які були заплановані на 17 червня, не відбулися. У графіку на інші дні Пітерського міжнародного економічного форуму цієї зустрічі також немає. Тому дата підписання міжурядової угоди між Москвою та Анкарою поки що невідома.

Нагадаємо, що проект "Турецький потік", який останнім часом активно просуває Москва, передбачає будівництво газопроводу потужністю 63 мільярда кубометрів газу на рік з Росії в напрямку Туреччини через Чорне море.

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою