1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Порошенко затвердив стратегію нацбезпеки України

Наталя Неділько27 травня 2015 р.

Петро Порошенко затвердив стратегію національної безпеки України. Завданнями названо відновлення територіальної цілісності країни, її вступ в НАТО та інтеграцію до ЄС.

https://p.dw.com/p/1FWup
Демонстрація у Києві (вересень 2014 року)
Демонстрація у Києві (вересень 2014 року)Фото: Imago/ITAR-TASS

Український президент Петро Порошенко своїм указом у вівторок, 26 травня, затвердив рішення РНБО "Про стратегію національної безпеки" від 6 травня. Згідно зі стратегією, основними напрямами державної політики у цій сфері є "відновлення територіальної цілісності у межах міжнародно-визнаного державного кордону України, створення ефективного сектора безпеки і оборони та підвищення обороноздатності країни, в тому числі завдяки поглибленню оборонно-промислового та військово-технічного співробітництва з державами-членами НАТО і ЄС", - зазначається на сайті українського президента.

Крім того, ідеться також про досягнення повної незалежності від Росії у питаннях виробництва озброєнь та військової техніки. Також документ передбачає реформування та розвиток розвідувальних, контррозвідувальних і правоохоронних органів, реформування системи державного управління та нову якість антикорупційної політики.

Основні цілі - підготовка до вступу в НАТО й інтеграція в ЄС

Забезпечення інтеграції України до Європейського Союзу та формування умов для вступу в НАТО є одними із основних цілей стратегії, йдеться у повідомленні прес-служби Порошенка. У документі зазначається, що Угода про асоціацію з ЄС визначає стратегічні орієнтири для проведення системних політичних і соціально-економічних реформ в Україні.

Cпівробітництво з Альянсом сприяє утвердженню в Україні демократичних цінностей, формуванню стабільного безпекового середовища і є важливим інструментом підтримки реформ, зокрема у секторі безпеки і оборони, крім того, забезпечує спільну протидію сучасним безпековим викликам і загрозам. Також документ передбачає гарантування "національної безпеки у зовнішньополітичній сфері, економічної та енергетичної безпеки, кібербезпеки, безпеки інформаційних ресурсів та критичної інфраструктури".

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою